• 28 / آذر 1399 / 19:56
  • شناسه خبر : 40659

واکنش هواپیمایی کاسپین به خبر فرود اضطراری پرواز تهران-شیراز در اصفهان

به دنبال انتشار خبری به نقل از مدیر روابط عمومی هواپیمایی کاسپین در خصوص علت فرود اضطراری پرواز ۰۳۸ این شرکت هواپیمایی، از تهران به مقصد شیراز، جوابیه‌ای برای رسانه‌ها ارسال شد.

به گزارش اول فارس  در پی انتشار خبری به نقل از مدیر روابط عمومی هواپیمایی کاسپین در خصوص علت فرود اضطراری پرواز ۰۳۸ این شرکت هواپیمایی از تهران به مقصد شیراز،  تکذیبیه و جوابیه برای رسانه ها ارسال می گردد.

متن پاسخ روابط عمومی هواپیمایی کاسپین به این شرح است:

بسمه تعالی

با احترام، در پی انتشار خبری از سوی برخی از خبرگزاری ها در تاریخ ۲۷ آذر ماه جاری، به نقل از مدیر روابط عمومی هواپیمایی کاسپین مقتضی است بر اساس ماده ۲۳ قانون مطبوعات و در راستای تنویر افکار عمومی دستور فرمایید جوابیه شرکت هواپیمایی کاسپین به شرح زیر منتشر شود :
‌‌‌۱. روز پنج‌شنبه ۲۷ آذر ، یک فروند MD هواپیمایی کاسپین با شماره پرواز ۰۳۸ که از تهران عازم شیراز بود به دلیل ایراد جزئی فنی در موتور با وجود امکان ادامه پرواز طبق قوانین شرکت سازنده هواپیما اما بنا بر صلاح‌دید خلبان پرواز ، به فرودگاه اصفهان دایورت نمود ؛ هواپیما بدون هیچ مشکلی و به صورت ایمن فرود آمد. بر اساس اصل مشتری‌مداری کمتر از یک ساعت بعد هواپیما جایگزین به اصفهان اعزام گردید و مسافرین عازم شیراز شدند.

۲.اشکال فنی در قسمت موتور آنقدر جزئی بوده که حتی در تعاریف نقص فنی کارخانه و فرود اضطراری نیز گنجانده نمی شود.هواپیما در کمتر از یک ساعت با رفع ایراد، مجددا فعال گردید.
۳.با وجود تحریم‌های ظالمانه، اما با تکیه بر نیروی جوانان و مهندسین خبره ایرانی و خنثی سازی تحریم درحال طی نمودن روند رو به رو رشد ، افزایش ناوگان با سن پایین و توسعه مستمر هستیم.
‌‌۴.همچنین تصویر استفاده شده در خبرگزاری مربوط به هواپیمای توپولف بوده که ۱۰ سال است از ناوگان هوایی ایران کنار گذاشته شده است.
۵.انتظار می‌رود رسانه های وزین در انتشار این توضیحات همچنین انعکاس صحیح اخبار و مصاحبه‌های حوزه صنعت هوایی همانند گذشته گام برداشته تا هیچگونه شائبه‌ای برای مخاطبان محترم ایجاد نگردد.

بیشتر بخوانید:

قیمت جدید محصولات ” مدیران خودرو ” ویژه تیرماه اعلام شد+جدول
فرماندار جدید شهرستان خرم‌بید منصوب شد
جزئیات تازه از درگیری و قتل یک جوان با سنگ در کوار

ثبت دیدگاه