• ۱۵ / فروردین ۱۴۰۰ / ۱۰:۰۷
  • شناسه خبر : 49768

گزارش نگران کننده شیوع مرگبار کرونا در استان فارس+جزئیات

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نسبت به افزایش کم سابقه آمار‌های ابتلا و بستری بیماران در استان فارس هشدار داد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نسبت به افزایش کم سابقه آمار‌های ابتلا و بستری بیماران در استان فارس هشدار داد.
 به گزارش گروه سلامت اول فارس ، عبدالرسول همتی گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا ۷۰۴ هزار و ۷۹۳ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۱۹۱ هزار و ۸۸ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

او افزود: در مجموع ۱۹۷ هزار و ۹۶۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

همتی، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز هزار و ۳۸ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۵۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

او در ادامه با اعلام جان باختن ۹ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را سه هزار و ۴۰۹ نفر اعلام کرد.

او همچنین از بهبودی ۱۸۱ هزار و ۴۰۰ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه موج چهارم همه گیری کرونا از ابتدای سال جدید آغاز شده و دامنه آن تا دو ماه آینده ادامه دارد، عنوان کرد: سهل انگاری، ساده پنداری، مسافرت‌های نوروزی و دورهمی‌های خانوادگی متاسفانه نه تنها موجب افزایش آمار مبتلایان، بلکه موجب افزایش چرخش ویروس جهش یافته موسوم به کرونای انگلیسی در سطح جامعه شده است.

همتی با اعلام اینکه آمار موارد بستری کووید۱۹ در بیمارستان‌های استان چهار رقمی شده و به عدد کم سابقه‌ای رسیده است، از مردم خواست تا با جدی گرفتن اصول بهداشتی، استفاده مداوم از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی با دیگران، پرهیز از حضور در تجمعات، مراکز خرید شلوغ و پُرتردد و به ویژه دورهمی‌های خانوادگی در کاهش پیامد‌های این بحران سهیم شوند.

بیشتر بخوانید:

ساعت فعالیت ناوگان اتوبوسرانی شیراز تغییر کرد
چرا کسی به مردم استان فارس پاسخگو نیست؟
اطلاعیه قطع گاز در برخی از نقاط شیراز

ثبت دیدگاه