• 21 / آذر 1401 / 10:11
  • شناسه خبر : 99623

ورود سامانه بارشی به کشور از ۲۲ آذر و آغاز بارش برف و باران در چندین استان

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود سامانه بارشی به کشور و در عین حال تداوم آلودگی در شش استان خبر داد.

صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی ۲۴ ساعت آینده در اغلب مناطق کشور جوی آرام پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: سه‌شنبه(۲۲ آذر) با ورود سامانه بارشی از غرب کشور در برخی نقاط واقع در شمال غرب، غرب و جنوب غرب و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران ابرناکی رگبار باران و وزش باد رخ خواهد داد که در مناطق سردسیر و ارتفاعات بارش برف انتظار می‌رود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، روز چهارشنبه (۲۳ آذر) در غرب، شمال خوزستان، دامنه‌ها و ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش پراکنده رخ می‌دهد.

وی افزود: پنجشنبه(۲۴ آذر) بارش در غرب و جنوب غرب تقویت شده و به شمال استان‌های بوشهر، فارس و نوار غربی اصفهان نیز کشیده خواهد شد و جمعه(۲۵ آذر) نیز در برخی مناطق جنوب غرب و شمال استان‌های فارس و بوشهر بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: طی دو روز آینده در شهرهای صنعتی و پرجمعیت به‌ویژه تهران، کرج، تبریز، اراک، سمنان و اصفهان تداوم آلودگی هوا و افزایش آلاینده‌های جوی را خواهیم داشت.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۲ آذر) نیمه ابری همراه با غبارمحلی، در بعدازظهر افزایش ابر با احتمال بارش پراکنده با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۰ و روز چهارشنبه ( ۲۳ آذر) نیمه‌ ابری تا ابری همراه با غبار صبحگاهی و گاهی بارش پراکنده با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۱ و ۲۲ آذر ) بندرعباس با دمای ۲۵ درجه سانتیگراد گرمترین و طی امروز (۲۱ آذر) همدان با دمای ۶- درجه سانتیگراد و فردا(۲۲ آذر) بیرجند با دمای ۳- سردترین مرکز استان کشور است.


سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور طی فردا و آغاز بارش برف و باران در شمال‌غرب، غرب و جنوب‌غرب خبر داد و برای ۷ شهر هشدار سطح زرد صادر کرد.

 بر اساس تحلیل نقشه‌‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی طی ۲۴ ساعت آینده در اکثر مناطق کشور جو آرامی پیش‌بینی شده است. فردا سه‌شنبه با ورود سامانه بارشی از غرب کشور در برخی مناطق واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران ابرناکی، رگبار باران و وزش باد روی می‌دهد و در مناطق سردسیر و ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی شده است.

چهارشنبه در غرب،‌ شمال خوزستان،‌ دامنه‌های و ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش پراکنده روی می‌دهد. پنجشنبه بارش در غرب و جنوب غرب تقویت می‌شود و گستره آن استان‌های بوشهر،‌ فارس و نوار غربی اصفهان را نیز در بر می‌گیرد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز جمعه در برخی مناطق جنوب غرب و شمال استان‌های فارس و بوشهر بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

طی ۲ روز آینده در شهرهای صنعتی و پرجمعیت به‌ویژه تهران، کرج، تبریز،‌ اراک،‌ سمنان و اصفهان تداوم آلودگی هوا و افزایش آلاینده‌های جوی پیش‌بینی می‌شود.

توصیف سامانه: پایداری جو و آلودگی هوا

زمان پایان: چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۲۳

نوع مخاطره: سکون هوا و افزایش غلظت آلاینده‌های جوی

منطقه اثر:

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۲۱: اراک، ارومیه، تبریز، اصفهان و سمنان.

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۹/۲۲: تبریز، تهران، کرج، اراک، اصفهان و سمنان.

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۲۳: تهران، کرج، اراک، اصفهان و سمنان.

اثر مخاطره: افزایش غلظت آلاینده‌ها، افزایش شاخص‌های آلودگی هوا، کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای گروه‌های حساس و در صورت عدم مهار منابع آلاینده (ثابت و متحرک) در مناطق پرتردد ناسالم.

توصیه: مدیریت بهینه در مصرف سوخت‌های فسیلی، کنترل فعالیت‌های صنعتی آلاینده، کاهش تردد غیرضروری و پرهیز از حرکات ورزشی در فضای باز، به‌ویژه سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری‌های قلبی و تنفسی.

فال حافظ امروز ۲۳ آذر با تفسیر دقیق و زیبا

بیشتر بخوانید:

نفوذ سامانه بارشی به کشور و هشدار نارنجی بارش برف و باران در ۲۰ استان
جزئیات ورود و فعالیت سامانه جدید بارشی به استان فارس به تفکیک شهرستانها
ورود سامانه جدید بارشی به کشور از بعد از ظهر شنبه هشتم بهمن ماه +۱ عکس

ثبت دیدگاه