• 10 / فروردین 1400 / 20:41
  • شناسه خبر : 49346

ورود سامانه بارشی جدید از ۱۱ فروردین به کشور

کارشناس هواشناسی گفت:در روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه با فعالیت سامانه بارشی جدید در تهران، کرمانشاه و سایر مناطق کشور شاهد بارش باران خواهیم بود.
 به گزارش اول فارس ، صادق ضیائیان کارشناس هواشناسی با بیان اینکه امشب در قالب مناطق کشور جوی آرام خواهیم داشت، گفت: در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه با فعالیت سامانه بارشی بر روی کشور در برخی نقاط استان های کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام ،زنجان، همدان مرکزی، قزوین ،البرز و تهران شاهد رعد و برق خواهیم بود.

او ادامه داد: همچنین فردا استان‌های سمنان، شمال خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و غرب اصفهان و جنوب استان‌های اردبیل و آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس هواشناسی تصریح کرد: روز جمعه در ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی و روز شنبه در نوار شمالی کشور بارش باران خواهیم داشت.

ضیائیان با بیان اینکه در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در جنوب غرب کشور احتمال خیزش گرد و خاک وجود دارد، یادآور شد : روز پنجشنبه وزش باد گرم جنوبی در استان‌های ساحلی خزر ،اردبیل و افزایش دما در این مناطق و استان‌های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی خواهیم داشت‌.

او با بیان اینکه این افزایش دما روزهای جمعه و شنبه در شمال شرق پیش‌بینی می‌شود، بیان کرد : در روز سه‌شنبه با نفوذ جریانات شمالی کاهش دما در استان‌های ساحلی خزر و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی رخ خواهد داد.

او با بیان اینکه دریای خزر پایان هفته و روز شنبه مواج است، گفت : امشب آب‌های خلیج فارس مواج است.

ضیائیان درباره آب و هوای استان تهران گفت: آسمان تهران فردا کمی ابری در بعدازظهر افزایش ابر رگبار باران و وزش باد است و بیشترین دمای تهران ۲۰ و کمترین آن ۱۴ درجه خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

نفوذ سامانه بارشی ، آبگرفتگی معابر، سیلاب ناگهانی،‌ صاعقه و ریزش تگرگ در ۱۱ استان
هواشناسی |هشدار بارش باران و وزش باد خیلی شدید در ۱۴ استان
هشدار هواشناسی | وقوع سیلاب ناگهانی و خسارت به محصولات کشاورزی در برخی مناطق کشور

ثبت دیدگاه