• 18 / آذر 1401 / 5:50
  • شناسه خبر : 99456

ورود سامانه بارشی جدید و بارش باران و برف دو روزه در استان فارس


اداره کل هواشناسی استان فارس با انتشار اطلاعیه سطح زرد نسبت به نفوذ سامانه بارش باران، برف و کاهش دما در روزهای شنبه و یکشنبه ۱۹ و ۲۰ آذرماه در این استان هشدار داد.

به گزارش اول فارس ، مدیرکل هواشناسی فارس روز پنجشنبه اعلام کرد: این سامانه جدید با بارش باران در نواحی جنوب شرقی، بارش برف در نواحی شرقی و شمال شرق ادامه دارد.

مسعود حقیقت ادامه داد: روز شنبه ۱۹ آذرماه در نواحی جنوب شرق، شرق و شمال استان و برای یکشنبه ۲۰ آذرماه هم در همین نواحی بارش برف و باران پیش بینی شده است.

لغزندگی جاده ها و کاهش دما

مدیرکل هواشناسی فارس افزود: همزمان با فعالیت این سامانه احتمال لغزندگی و کاهش شعاع دید در جاده ها، اختلال در عبور از گذرگاه کوهستانی و یخ زدن محصولات کشاورزی، وجود دارد.

توصیه: احتیاط در سفرهای برون شهری و کوهنوردی

وی اضافه کرد: احتیاط در سفرهای برون شهری، احتیاط در فعالیت کوهنوردی، اقدام لازم برای برای فعالیت های عمرانی و بتن ریزی، مدیریت در مصرف انرژی، محافظت از سیستم های آبیاری تحت فشار و سیستم آبیاری شهری نیز توصیه می شود.

کازرون در صدر میزان بارش

مدیرکل هواشناسی فارس همچنین اعلام کرد: تا ساعت  ۳۰/ ۹  پنجشنبه ۱۷ آذر ماه در ۲۸ ایستگاه هواشناسی فارس باران به ثبت رسیده که شهرستان کازرون با ۱۱۲ میلی متر در صدر میزان بارندگی فارس قرار گرفت.

حقیقت اظهارداشت: پس ازکازرون ، شهرک گلستان شیراز با ۹۰، شیراز با ۶۳ ، سپیدان و مرودشت با ۶۱ و زرقان با ۶۰  میلی متر در رتبه های بعدی از نظر میزان بارندگی اخیر قرار گرفتند.

همچنین در سد درود زن نیز ۳۲ میلی متر باران باریده است.

وی گفت : لارستان، گراش و منطقه فورگ با حدود یک میلی متر کمترین میزبان بارندگی اخیرداشته اند.

براساس اطلاعیه سطح نارنجی اداره کل هوا شناسی فارس، بارندگی از بامداد دوشنبه ۱۴ آذرماه در نقاط مختلف فارس آغاز و تا ساعت ۹/۳۰ روز پنجشنبه  ادامه داشته است.

فال حافظ امروز ۲۲ آذر با تفسیر دقیق و زیبا

کلیک کنید و عضو یکی از کانالهای خبر فوری ما شوید

کانال اول فارس در واتساپ

 کانال اول فارس در  تلگرام

کانال اول فارس در روبیکا

 کانال اول فارس در  ایتا 

 کانال اول فارس در سروش

 کانال اول فارس در  بله 

بیشتر بخوانید:

هشدار نارنجی هواشناسی برای ورود سامانه بارشی جدید به استان فارس
ورود سامانه بارشی جدید و آغاز بارش برف و باران در برخی استانها از دوشنبه
منظره ای قدیمی ولی زیبا از شهر شیراز در ۱۱۰ سال پیش+عکس

ثبت دیدگاه