• 24 / اردیبهشت 1401 / 9:37
  • شناسه خبر : 83595

وضعیت جوی استان فارس / بارش ۵ روزه باران در برخی استانها/هشدار طوفان شن در شرق و جنوب شرق کشور

سرپرست اداره کل هواشناسی فارس گفت: آسمان استان امروز با افزایش ابر و در شمال غرب استان احتمال خیزش گرد و غبار پیش بینی شده است.

به گزارش اول فارس، مسعود حقیقت در خصوص پیش‌بینی وضعیت جوی استان فارس، گفت: آسمان استان فارس در نواحی شمال و شمال شرق افزایش ابر، همراه با وزش باد (گاهی شدید) بویژه در غرب و شمال غرب و با احتمال خیزش گرد و غبار است.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان فارس گفت: آسمان استان فردا صاف، در بعد از ظهر در جنوب غرب همراه با وزش باد است.

او گفت: با بررسی نقشه‌های کنونی، فعلا بارندگی در استان نخواهیم داشت.

حقیقت گفت: کمینه دمای امروز استان صفاشهر، پاسارگاد، بوانات، اقلید و آباده با ۷ درجه بالای صفر و بیشینه دمای دیروز استان لامرد با ۴۱ درجه بالای صفر بوده است.

او گفت: کمینه دمای امروز شیراز ۱۳ درجه بالای صفر و بیشینه دمای دیروز شیراز ۳۲ درجه بالای صفر بوده است.


سازمان هواشناسی با اشاره به بارش‌های ۵ روزه در برخی مناطق کشور از وقوع طوفان شن در شرق و جنوب شرق کشور و کاهش ۵ تا ۸ درجه‌ای دما در این مناطق خبر داد.

، بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در مناطقی از خراسان شمالی،‌ خراسان رضوی، خراسان جنوبی، ارتفاعات کرمان، شرق یزد و شرق گلستان بارش پراکنده باران،‌گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. فردا یکشنبه در آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بارش‌های پارکنده روی می‌دهد.

روز دوشنبه در برخی مناطق شمال غرب کشور و استان گیلان و سه‌شنبه علاوه بر شمال غرب در استان‌های ساحلی دریای خزر رگبار باران،‌گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی شده است.

چهارشنبه در برخی مناطق شمال شرق،‌ استان‌های ساحلی دریای خزر و به‌صورت پراکنده در شمال غرب بارش خواهیم داشت.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی از امروز تا روز دوشنبه در شرق و جنوب شرق به‌ویژه در خراسان جنوبی،‌ شمال سیستان و بلوچستان و شرق کرمان وزش باد شدید همراه با گردوخاک با احتمال رخداد طوفان شن پیش‌بینی شده است. همچنین امروز و فردا در برخی مناطق مرکز، شمال شرق، جنوب، جنوب غرب و غرب کشور وزش باد شدید همراه با گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

دمای هوا امروز در شمال غرب، سواحل دریای خزر و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و یکشنبه در شمال شرق به‌طور محسوسی افزایش یافته و این افزایش دما تا چهارشنبه تداوم خواهد یافت. همچنین دمای هوا شنبه و یکشنبه در شرق و جنوب شرق بین ۵ تا ۸ درجه کاهش می‌یابد.

آسمان تهران امروز صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد پیش‌بینی شده است.

بیشتر بخوانید:

برچسب‌ها:

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه