• ۲۳ / فروردین ۱۴۰۰ / ۱۰:۰۸
  • شناسه خبر : 50581

وضعیت رنگبندی جدید کرونایی شهرستان های استان فارس

بر اساس اعلام رنگ بندی جدید نرم افزار ماسک، ۲۸ شهرستان استان فارس در وضعیت قرمز قرار گرفتند.

 به گزارش گروه سلامت  اول فارس، بر اساس رنگ بندی جدید اعلام شده در نرم افزار (اپلیکیشن) ماسک شهرستان‌های استهبان، کوه چنار، خفر، زرقان، بیضا، اوز، آباده، ارسنجان، اقلید، جهرم، خرمبید، داراب، زرین دشت، شیراز، فراشبند، فسا، فیروزآباد، کازرون، کوار، گراش، لارستان، مرودشت، ممسنی، بختگان، بوانات، پاسارگاد، سرچهان و نی ریز در وضعیت قرمز هستند.

بر اساس آخرین اطلاعات اعلام شده شهرستان‌های سروستان، خرامه، رستم، سپیدان، قیر و کارزین، خُنج، مُهر و لامرد در وضعیت نارنجی هستند.

هر چند بر اساس مصوبات ستاد کرونا لازم است در شهر‌های قرمز، حضور کارمندان ادارات ارائه‌دهنده خدمات مهم به نصف کاهش پیدا می‌کند و یک دوم کارمندان باید به صورت دورکار، امور مربوطه را انجام دهند. ودر سایر اداراتی که خدمات غیرضروری ارائه می‌دهند، دو سوم کارمندان به صورت دورکار، کار‌های مربوطه را باید انجام می‌دهند.” در رابطه با رعایت دقیق این مصوبه در ادارات گزارشات متناقضی داده می شود. برخی کارکنان  از اعمال سلیقه ای این مصوبه توسط مدیران خبر داده و خواستار نظارت دقیق بر رعایت این مصوبه هستند.

در شهرستان‌های قرمز فعالیت مشاغل گروه ۲، ۳ و ۴ به مدت دو هفته تعطیل است.

استفاده از ماسک، خودداری از دورهمی و مراسم عروسی و سوگواری ضروری است. استفاده از وسایل نقیله عمومی پر ازدحام، خوردن غذا در رستوران و حضور در اماکن پرجمعیت و بخصوص سرپوشیده از عوامل اصلی انتقال کرونا است.

عضو گروه واتساپ اول فارس شوید

تردد شبانه در تمام شهر‌های کشور از ساعت ۲۲ شب تا ۳ بامداد ممنوع و مشمول جریمه است

بیشتر بخوانید:

کشف یک روش عجیب برای درمان کرونا توسط دانشمندان
آگهی مزایده خودرویی واقلام فرسوده پلیس فارس
یک خبر خوشحال کننده برای مبتلایان بهبود یافته کرونایی‌

ثبت دیدگاه

  • ناشناس

    تاریخ : ۲۵ - فروردین - ۱۴۰۰

    متاسفانه اکثر شهرکهای اطراف شیراز مغازه ها باز هستند مخصوصا خیابانهای فرعی ‌…‌مثل گویم و……..برخوردی هم نمیشود….


    پاسخ