• ۱۸ / مهر ۱۴۰۰ / ۱۶:۴۲
  • شناسه خبر : 70396
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد:

وضعیت نگران کننده مراجعه بیماران کرونایی به مراکز درمانی استان فارس

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیرازگفت: آمار مراجعه به مراکز ۱۶ ساعته منتخب تشخیص و درمان سرپایی کرونا در فارس، نگران کننده است.

به گزارش اول فارس از شیراز، دکتر عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با حضور در استودیو سلامت و اعلام آخرین آمار‌های مربوط به کروناویروس در استان فارس اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۳۷۳ هزار و ۱۱۲ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۱۱هزار و۴۴۷ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به بستری ۲۴۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های استان، مجموع بیماران بستری مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را هزار و ۹۵۰ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۲۰۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

دکتر همتی با اعلام جان باختن ۱۰هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی دیروز تاکنون، از افزایش شمار جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ به ۶ هزار و ۷۶۶ نفر از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز اضافه کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۴۴۱ هزار و ۸۳۱ نفر بهبود یافته و از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

او با بیان اینکه تا کنون، ۲ میلیون و ۶۳۹ هزار و ۲۹۲دز نوبت اول واکسن و یک میلیون و ۲۶۸ هزار و ۷۱۸ دز نوبت دوم واکسن در مراکز واکسیناسیون تزریق شده است، افزود: با ۱۱۸ هزار و ۷۲۲ دز تزریق شده طی دیروز، مجموع تعداد دز تزریق شده واکسن کرونا از ابتدا تا کنون در فارس، به ۳ میلیون و ۹۰۸ هزار و ۱۰ دوز رسیده است.

این مقام مسئول همچنین افزایش آمار مراجعه به مراکز ۱۶ ساعته منتخب تشخیص و درمان سرپایی کرونا در فارس را نگران کننده خواند و اعلام کرد: طی دیروز، هزار و ۹۴۳ مورد مراجعه به مراکز ۱۶ ساعته منتخب تشخیص و درمان سرپایی کرونا در استان ارائه خدمت شده است.

دکتر همتی درباره وضعیت رنگ بندی شهرستان‌های استان فارس نیز گفت: هم اکنون، ۹ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۴ شهرستان در وضعیت زرد و سه شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

بیشتر بخوانید:

آدامس ضد کرونا ساخته شد
کدام واکسن ایرانی باعث ایمنی ۹۵ درصدی علیه کرونا می شود؟
کشف ویروس ابرکرونای جهش یافتهNu یا کرونای بوتسوانایی

ثبت دیدگاه