• ۲۸ / دی ۱۳۹۹ / ۲۱:۴۵
 • شناسه خبر : 43119

پاسخ شهرداری شیراز به خبر انتصاب یک مدیرکل با مدرک ابتدایی

در حکم انتصاب مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری شیراز که این روزها در فضای مجازی منتشر شده و تاریخ صدور حکم ۱۳ شهریورماه ۹۷ است، مدرک تحصیلی این مدیر شهری پایان دوره ابتدایی درج شده است.

مدیرکل سرمایه انسانی شهرداری شیراز در پی انتشار برخی مطالب در فضای مجازی مبنی بر اشتغال یکی از کارکنان شهرداری در حوزه پیشگیری و رفع تخلفات شهری، جوابیه‌ای منتشر کرد.

ایرنا: در حکم انتصاب مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری شیراز که این روزها در فضای مجازی منتشر شده و تاریخ صدور حکم ۱۳ شهریورماه ۹۷ است، مدرک تحصیلی این مدیر شهری پایان دوره ابتدایی درج شده است.

این شخص از اوایل شهریور ۹۷ با مدرکی کمتر از سیکل(سوم راهنمایی) به عنوان مدیر کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری شیراز منصوب شده که پیشگیری و رفع سد معبر پیاده‌روها در اجرای تبصره یک بند دو ماده ۵۵ قانون شهرداری ها یکی از  شرح وظایف این اداره کل است.

جلوگیری از تکدی گری(گدایی) و جمع آوری متکدیان(گداها)،جلوگیری از ساخت و سازهای فاقد پروانه در محدوده قانونی شهر،جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در حریم شهر، جلوگیری از تخریب منابع طبیعی و فضای سبز و تغییر کاربری اراضی در محدوده قانونی و حریم شهر،کنترل و نظارات بر عملیات ساختمانی طبق پروانه صادر شده از شهرداری مناطق در محدوده قانونی شهر و اجرای احکام پلمب و تخریب کمیسیون ماده صد و بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها ازجمله وظایف اداره کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری شیراز است.

این اداره کل از ادارات زیر مجموعه از جمله واحد پیشگیری،واحد رفع تخلفات ساختمانی و اراضی ،اداره اجرائیات و واحد رفع سدمعبر تشکیل شده است.

در پی انتشار این مطالب طی روزهای اخیر در رسانه ها و صفحات فضای مجازی مبنی بر اشتغال یکی از کارکنان شهرداری در حوزه پیشگیری و رفع تخلفات شهری، مدیرکل سرمایه انسانی شهرداری شیراز جوابیه‌ای منتشر کرد.

در این جوابیه آمده که مدیر فعلی این حوزه دارای سابقه حدود ۳۰ سال کار در مسئولیت‌های کارشناس امور شهر، مسئول تخلفات شهرداری منطقه ۵، مسئول تخلفات منطقه ۳، مسئول تخلفات منطقه ۸، رئیس اداره هماهنگی اجرائیات شهرداری، مسئول امور شهر منطقه ۲، رئیس اداره امور پایانه ها بوده و در این حوزه بسیار با تجربه است، همچنین وی یکی از کارکنان زحمتکش و خوشنام شهرداری با سوابق ایثارگری و رزمندگی جنگ تحمیلی نیز است.

در ادامه این مطلب آمده: مدرک تحصیلی مدیر حوزه پیشگیری و رفع تخلفات شهری، دیپلم است که با توجه به سابقه ایثارگری و طبق قانون یک مقطع بالاتر محاسبه می شود.

در این جوابیه آورده شده: انتخاب وی ناشی از احترام به تجربه ای که طی سالهای متمادی کارگران و کارکنان زحمتکش شهرداری کسب کرده اند و ارج نهادن به افراد با سابقه و با تجربه در شهرداری شیراز است، همچنین اعطای مسئولیت شغلی به کارگران قراردادی منعی ندارد، شهرداری شیراز از این ظرفیت در مسیر خدمت رسانی به شهروندان استفاده کرده است.

در  جوابیه شهرداری شیراز آمده است: اشتغال در حوزه پیشگیری و رفع تخلفات شهری با توجه به حساسیت شغلی و شرح وظایفی مثل رفع سد معابر، پیشگیری از تخلفات ساختمانی، ساماندهی موضوع تکدی گری و …. نیازمند تجربه و مهارت کاری بسیاری است که با چندین سال فعالیت در این حوزه کسب می شود.عضو کانال تلگرام اول فارس شوید

ثبت دیدگاه

 • کارشناس

  تاریخ : ۲۹ - دی - ۱۳۹۹

  ضمن احترام ،ولی متاسفانه جوابیه شهردا ری شیراز کاملا توجیه هست و برای کلان شهر شیراز زشت و ناپسندی می باشد


  پاسخ

 • شایان

  تاریخ : ۲۹ - دی - ۱۳۹۹

  مدرک تمام خیلی به همین صورت است


  پاسخ

 • شهروند

  تاریخ : ۳۰ - دی - ۱۳۹۹

  بعضی هاسوادعقلی دارن بعضی هاسواددرسی خوبه این بنده خدا باسوادعقلیشون بهترازبعضی ازمسئولین باسوادمون کارکرده..


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۳۰ - دی - ۱۳۹۹

  مگر بقیه جه مدرکی دارن و چطوری مدرک را گرفتن لااقل این بنده خدا سی سال تجربه دارن
  ولی بقیه با مدرکی که معلوم نیست چجوری گرفتن بدون داشتن سواد پستهای بالا دارن.


  پاسخ

 • Shahrokh

  تاریخ : ۳۰ - دی - ۱۳۹۹

  به قول برادران ژاپنی. این چون اون اون چون این


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۳۰ - دی - ۱۳۹۹

  مهم کاریه که انجام میده. حتما کارکردش خوبه. چه اشکال داره. خیلی هم عالی


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۳۰ - دی - ۱۳۹۹

  بدرد همین کار میخوره مبارزه با صد معبر و تخلفات اراذل گردن کلفت میخواد دکتر مهندس نیازی نداره


  پاسخ

 • ثنا

  تاریخ : ۱ - بهمن - ۱۳۹۹

  اره کارشون خوبه .کل شیراز را نابود کردن تمام باغهای شیراز را خشکاندن به جاش آپارتمان های سربه فلک کشیده ساختن .برای ساختن یه خونه فسقلی هزار ایراد میگیرن اما ساختمان های بزرگ بدون هیچ قاعده و قانونی ساخته میشه


  پاسخ