• 02 / آبان 1401 / 14:54
  • شناسه خبر : 96714
نماینده مجلس مدعی شد:

پهنای باند روبیکا سه برابر استارلینک خواهد شد

بهروز محبی به مردم توصیه کرده تا کسب‌وکارشان را به روبیکا بیاورند چرا که جایی مطمئن‌تر از این پلتفرم وجود ندارد.

ماینده مردم سبزوار در مجلس موضوعی سوال برانگیز را اعلام کرد و گفت مقرر شده به روبیکا پهنای باند سه برابری نسبت به استارلینک بدهند و قیمت آن (تعرفه اینترنت) نیز کاهش یابد. «بهروز محبی» به مردم توصیه کرده تا کسب‌وکارشان را به این پلتفرم بیاورند چرا که جایی مطمئن‌تر از روبیکا وجود ندارد.

بهروز محبی نجم‌آبادی نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایلنا، در رابطه با محدودیت‌های اینترنت و مشکلات کسب‌وکارها به حمایتی شدید از روبیکا پرداخت و گفت:

«وزارت ارتباطات در تلاش است که اینترنت ADSL را با فیبر نوری تقویت کند. پهنای باند در برنامه روبیکا افزایش پیدا خواهد کرد و من به کسب و کارها توصیه می‌کنم که به روبیکا بروند و به جای مطمئن بیایند. مطمئن‌تر از روبیکا وجود ندارد. مردم باید به حاکمیت و نظام اعتماد کنند. ما نمایندگان مجلس مدافع سرسخت آنان هستیم. قرار است که به روبیکا پهنای باند سه برابری نسبت به استارلینک بدهند و قیمت آن نیز کاهش خواهد یافت. مردم می‌خواهند کسب و کار داشته باشند، کار دیگری که نمی‌خواهند انجام دهند.»

اما برخی از مسئولان در پلتفرم‌های فیلتر شده حضور دارند و در آنجا فعالیت می‌کنند، آیا این مساله با محدودیت‌های ایجاد شده تناقض ندارد؟ او در پاسخ به این سوال گفت: «این موضوع تناقض دارد و باید حل شود. منِ مسئول اگر در آنجا جواب ندهم، دشمن میدان را کامل در اختیار می‌گیرد. اگر نروم، میدان را کامل واگذار کرده‌ام و دشمن هم در آنجا یکه‌تازی کرده و دروغ می‌نویسد، تقطیع می‌کند و غیره. قطعا من باید پاسخگو باشم. اما باید به هرحال این پارادوکس و تناقض را حل کنیم.»

محبی در پاسخ به این سوال که بالاخره چه زمانی محدودیت‌های اینترنت برداشته خواهد شد، بار دیگر مساله راه‌اندازی دفتر نمایندگی از سوی اینستاگرام و واتس‌اپ در کشور را مطرح کرد: «آن دو شرکت (اینستاگرام و واتس‌اپ) اگر نمایندگی خود را در ایران دایر کنند، بعد من با وزیر صحبت خواهم کرد که این دو شرکت به شکل کاملا باز فعالیت خود را انجام دهند. نماینده این دو شرکت در اینجا حضور داشته باشند تا هرکس خطا و کلاه‌برداری کرد، پاسخگو باشند.»

بیشتر بخوانید:

آغاز خدمات اینترنت ماهواره ای استارلینک بدون ایستگاه‌های زمینی
تفاوت نت ملی با شبکه جهانی اینترنت در چیست؟
بلایی که قطع اینترنت و پیام رسان‌های خارجی سر گردشگری استان فارس آورد !

ثبت دیدگاه