• ۲۸ / خرداد ۱۴۰۰ / ۷:۰۶
  • شناسه خبر : 57669

پیدا کردن گوشی های گمشده و یا سرقت شده از برند سامسونگ

ابتدا به سرویس “Find My Mobile” دسترسی پیدا کنید، دستگاه را پیدا و قفل کنید و دادهها را پشتیبان گیری کنید.
 برای استفاده از سرویس “Find My Mobile”،ابتدا باید حساب Samsung را در دستگاه خود راه اندازی کنید.سپس به Google اجازه دهید اطلاعات مکان را جمع آوری کند و با شرایط و ضوابط استفاده از شبکه های بی سیم موافقت کنید.
به تازگی، بروزرسانی جدیدی برای این اپلیکیشن عرضه شده که امکان پیدا کردن گوشی‌های گلکسی را که حتی به وای فای یا شبکه اینترنت سیمکارت متصل نیستند، فراهم می‌کند. این قابلیت که تحت عنوان Offline Finding شناخته می‌شود، با کمک دیگر دستگاه‌های گلکسی که در نزدیکی گوشی مفقودشده قرار دارد، آن را پیدا می‌کند.
در واقع، اگر کاربر قابلیت Offline Finding را فعال کند، دستگاه وی می‌تواند فرآیند اسکن برای شناسایی سایر دستگاه‌های گلکسی را نیز انجام دهد و به دیگران کمک کند تا گوشی‌های گمشده خود را پیدا کنند.
حال وارد بخش تنظیمات گوشی خود شوید به بخش security بروید و گزینه Find My Mobile را فعال کنید.

 بعد از فعال سازی قابلیلت “یافتن تلفن من” در گوشی سامسونگ خود، از این پس از طریق اکانت سامسونگ خود در آدرس

findmymobile.samsung.com

می توانید گوشی سامسونگ خود را از راه دور ردیابی کنید. این ویژگی به شما کمک می کند محل فعلی دستگاه گم شده یا سرقتی خود را ردیابی کنید.

در ادامه با سایر ویژگی های سرویس find my mobile سامسونگ (یافتن تلفن من) آشنا شوید:
پیدا کردن مکان دستگاه
شما می‌توانید مکان تقریبی و مسیر دسترسی به دستگاه گم شده را پیدا کنید.
اگر گزینه “ارسال آخرین مکان” را در تنظیمات فعال کرده باشید، این کار آخرین مکان شناخته شده دستگاه را قبل از تغییر وضعیت به سرور ارسال می کند تا به ردیابی مکان کمک کند.
* ممکن است دردسترس بودن با توجه دستگاه و/یا سیستم عامل متغیر باشد.
قفل کردن صفحه من
می توانید صفحه، دکمه روشن/خاموش و Samsung Pay را در دستگاه گم شده قفل کنید. همچنین می توانید پیامی تنظیم کنید که بر روی صفحه دستگاه قفل شده شما نمایش داده شود و شماره ای تنظیم کنید که حتی زمانی که دستگاه قفل است شماره گیری شود.
به صدا درآوردن آهنگ زنگ دستگاه من
اگر دستگاهتان در اطراف باشد، آهنگ زنگ آن به مدت یک دقیقه با بلندترین سطح به صدا در می آید تا به شما در پیدا کردن دستگاه کمک کند.
پشتیبان گیری از داده
می توانید داده را از دستگاهتان در سرور Samsung Cloud پشتیبان گیری کنید.
* اگر دستگاهتان به شبکه Wi-Fi متصل نباشد به شبکه دستگاه همراه متصل می شود و ممکن است بسته به طرح پرداخت شما منجر به هزینه اضافی شود.
پاک کردن اطلاعات گوشی
این ویژگی همه داده های ذخیره شده در حافظه داخلی، حافظه خارجی، و سیم کارت را پاک می کند. همچنین همه داده های ذخیره شده بر روی دستگاه را حذف کرده و دستگاه را به تنظیمات کارخانه ای آن بازنشانی می کند. بعد از پاک کردن و بازنشانی دستگاه خود، امکان استفاده از ویژگی “یافتن تلفن من” وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:

قابلیت انتقال چت‌های واتس اپ از آیفون به دستگاه‌های سامسونگ
سامسونگ تلوزیون های سرقتی را غیر فعال می کند
آخرین قیمت لوازم خانگی ال جی و سامسونگ در بازار

ثبت دیدگاه