• ۲۳ / شهریور ۱۴۰۰ / ۹:۵۲
  • شناسه خبر : 67367

پیروانی: خدا از ویلموتس نگذرد بابت خیانتش به ایران/ دوست ندارم به لیگ برگردم و فحش بخورم

پیشکسوت فوتبال در مورد تیم ملی و نمایندگان ایران در آسیا صحبت کرد.

به گزارش اول فارس، غلامحسین پیروانی  در خصوص شرایط این روزهای تیم ملی و دو دیدار اخیر که مقابل سوریه و عراق برگزار شد به ایلنا گفت: دو بازی خوب از ملی پوشان شاهد بودیم و انتظارمان هم برد بود. تیم ملی ما واقعاً یک سر و گردن از اکثر رقبای آسیایی بالاتر است. ما چند بازیکن داریم که در لیگ های معتبر دنیا از چهره های شاخص هستند. امثال آزمون و طارمی و جهانبخش را کمتر تیمی در آسیا در اختیار دارد.

وی افزود: از طرف دیگر نمی‌خواهم ارزش کار سرمربی تیم ملی را پایین بیاورم. داشتن ستاره برای موفقیت لازم است ولی کافی نیست. اینکه ۱۱ بازیکن خوب را در کنار هم تبدیل به یک تیم خوب کنی هنر یک مربی است. من عملکرد اسکوچیچ را مثبت ارزیابی می‌کنم. شما در نظر بگیرید که شاید بردن سوریه و عراق برای ما عادی است ولی اسکوچیچ تیم را در شرایطی تحویل گرفت که امید به بردن حتی تیم‌های در این سطح را هم از دست داده بودیم.

پیشکسوت فوتبال در مورد نتایج ضعیف زمان ویلموتس گفت: ویلموتس را خدا ازش نگذرد بابت خیانت بزرگی که به فوتبال ایران کرد. شرایط طوری شده بود که خود من هم امیدی برای صعود نداشتم. هم ضعیف ترین نتایج کسب شد و هم بیشترین پول را باید به او پرداخت کنیم و این یک خیانت واقعی بود.

پیروانی در مورد حضور نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا گفت: متاسفانه ما را به جایی رساندند که به کم قانع باشیم. همه تیم های مدعی آسیا ستاره های خودشان را حفظ و تیم‌شان را تقویت می‌کنند ولی ما نوراللهی را می‌فروشیم‌. مهدی قایدی را می‌فروشیم‌ تا پول مربی را بدهیم. این یعنی پسرفت برای فوتبال ما. تراکتور هم وضعش به همین منوال است و هر سه تیم ما نسبت به دوره قبل ضعیف تر شده اند. با این حال امیدوارم پرسپولیس و تراکتور که هنوز حذف نشدند موفق عمل کنند.

وی در مورد بازگشت فجر به لیگ برتر هم توضیح داد: خوشحالم که فجر بعد از سالها به لیگ برتر برگشت ولی برنامه ریزی و مدیریت و هزینه لازم است تا تیم آسانسور نشود و خدای نکرده دوباره به لیگ یک برنگردد. آقای کلانتری لطف داشت و پیشنهاد مدیریت فنی به من داد ولی دوست ندارم برگردم. من آکادمی خودم را دارم و دوست دارم به لیگ برتر برگردم ولی فضای فوتبال ما سالم نیست و دوست ندارم در فضای مجازی فحش بخورم. امیدوارم فجر موفق باشد.

بیشتر بخوانید:

جزئیات مرگ دلخراش فوتبالیست بوشهری
دروازه بان مشهور فوتبال استان فارس درگذشت
مالک برق شیراز ” شاهین شهرداری بوشهر” را خرید

ثبت دیدگاه