• 24 / مرداد 1399 / 22:39
 • شناسه خبر : 34088

وضعیت آب وهوای کشور در روزهای آینده/هوای کدام استان ها بارانی است؟

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان اینکه از بعد از ظهر امروز تا اواسط هفته آینده در سواحل خزر و اردبیل دما ۵ تا ۸ درجه کاهش می یابد، گفت: از شنبه تا اواسط هفته آینده دما ۳ تا ۶ درجه در اغلب مناطق شمالی کشور کاهش می یابد.

کاهش دما تا 8 درجه در استان های شمالی و اردبیل/تشدید بارش ها در غرب خزر از 25 مرداد

به گزارش اول فارس، محمد اصغری  در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور در روزهای آینده و امروز اظهار داشت: امروز در سواحل خزر بارش پراکنده باران داریم و از فردا تا یکشنبه بر شدت بارش ها در سواحل خزر به ویژه غرب خزر افزوده می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین از فردا تا یکشنبه وزش باد شدید و رگبار پراکنده باران در برخی نقاط اردبیل، شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی و برخی نقاط خراسان شمالی پیش بینی می شود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، شمال زنجان، شمال قزوین، شمال کردستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و همچنین آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و بارش پراکنده باران گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

اصغری افزود: در ۵ روز آینده خصوصاً در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب فارس و ارتفاعات هرمزگان، رگبار پراکنده رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

وی با بیان اینکه در ۵ روز آینده در شرق کشور وزش باد شدید تداوم می‌یابد: گفت: این موجب رخداد گرد و خاک در شمال سیستان و بلوچستان به ویژه زابل و مناطقی از خراسان جنوبی خواهد شد.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: فردا در استان‌های آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین، البرز، تهران، ‌سمنان، قم، مرکزی، شمال اصفهان، خراسان شمالی و جنوب خراسان رضوی سرعت باد در ساعت بعد از ظهر افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه از بعد از ظهر امروز تا اواسط هفته آینده در سواحل خزر و اردبیل دما ۵ تا ۸ درجه کاهش می یابد، گفت: از شنبه تا اواسط هفته آینده دما ۳ تا ۶ درجه در اغلب مناطق شمالی کشور کاهش می یابد.

اصغری بیان کرد: از فردا  تا دوشنبه دریای خزر مواج و متلاطم است، همچنین امروز و فردا مرکز خلیج فارس و یکشنبه و دوشنبه شرق و مرکز خلیج فارس مواج است و در ۵ روز آینده شرق دریای عمان مواج خواهد بود.

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا صاف تا کمی ابری گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۳۷ درجه خواهد بود، همچنین تا سه‌شنبه بیشینه دما در پایتخت به ۳۴ درجه کاهش می‌یابد.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان کرد: امروز آسمان تهران صاف، جهت باد در پایتخت جنوب شرقی و سرعت باد ۱۴ کیلومتر بر ساعت است؛ دید افقی امروز در پایتخت بیش از ۱۰ کیلومتر و نم نسبی ۱۴ درصد است.

وی گفت: روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۴۵ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۱۰ درجه بالای صفر خنک ترین مرکز استان خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

خبر خوش رئیس سازمان هواشناسی از آغاز بارش‌ها در هفته های آینده و جنوب پرباران ایران
پیش بینی بارش برف، باران و وزش باد تا یکشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۹در برخی استان‌ها
پیش بینی ۵ روزه آب و هوای شهرستان های فارس تا ۸ بهمن ۱۴۰۱

ثبت دیدگاه

 • محمد

  تاریخ : ۱۸ - فروردین - ۱۴۰۰

  اولین‌بارش‌درسال۱۴۰۰درهرمزگان‌کی‌اتفاق‌می‌افتد


 • حمیدرضا

  تاریخ : ۱ - فروردین - ۱۴۰۱

  اولین بارش سال۱۴۰۱ استان کردستان وهمدان


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۶ - فروردین - ۱۴۰۱

  باید امسالم امیدی نداشته باشی


 • مهدی یار

  تاریخ : ۱۲ - مرداد - ۱۴۰۱

  من‌ رگبار و رگبار تندر و کمی آفتابی و بیشتر آفتابی هر چیزی دوست داشته باشید


 • اکبر بالایی

  تاریخ : ۱۵ - آبان - ۱۴۰۱

  سلام استان اصفهان در نیمه جنوب غربی در این هفته بارندگی دارد؟


 • ناشناس

  تاریخ : ۷ - دی - ۱۴۰۱

  سلام دربیشینه دمای اهوازوکمینه شهرکرد اشتباه نکردید چون ماشهرکرد دیروز دمای ۱۱درجه زیر صفر داشتیم وبعید میدونم اهواز ۴۶ باشه!!!؟


 • علی

  تاریخ : ۱۱ - دی - ۱۴۰۱

  امسال بارندگی هم نداریم خدا هم باهامون قهره


 • بینوایان

  تاریخ : ۱۸ - دی - ۱۴۰۱

  بخاطر دلار پول عربستان سعودی سلبریتها برادرکشی را دامن می‌زنند خداوند باما قهره گرده


 • ح

  تاریخ : ۱۸ - دی - ۱۴۰۱

  هوای ایران صاف تا کمی ابری همراه رگبار با گردو خاک و باران و گه گاهی برفی بارانی پیش بینی میشود