• 30 / مهر 1401 / 9:32
  • شناسه خبر : 96626

پیش بینی بارش برف و باران در برخی از مناطق کشور

امروز در نوار شمالی به ویژه در مناطق ساحلی و شمال شرق، وزش باد همراه با کاهش دما رخ می‌دهد و در ارتفاعات البرز مرکزی و اردبیل نیز بارش باران و برف پیش بینی می شود.
امروز شنبه ۳۰ مهر در شمال غرب، سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و همچنین در شمال استان‌های کرمانشاه، همدان و قزوین بارش باران پیش بینی می‌شود.

طی امروز در مناطق ساحلی گیلان و غرب مازندران بارش شدت خواهد داشت و همچنین وزش باد با کاهش دما در شمال کشور به ویژه در نوار ساحلی و شمال شرق رخ می‌دهد و در ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات در اردبیل نیز بارش باران و برف انتظار می‌رود.

روز یکشنبه در استان‌های اردبیل، گیلان، غرب مازندران، ارتفاعات استان‌های گلستان و سمنان بارش باران پیش بینی می‌شود و بارش در شمال غرب و شمال شرق کاهش یافته و بصورت پراکنده ادامه می‌یابد.در این دو روز (شنبه و یکشنبه )دریای خزر مواج و متلاطم است. دوشنبه در شمال غرب، استان‌های کرمانشاه، همدان، قزوین، البرز و در شمال استان مرکزی بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد رخ می‌دهد و به تدریج بعدازظهر در استان‌های گیلان و غرب مازندران افزایش ابر همراه با بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی می‌شود.

همچنین در ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران و برف انتظار می‌رود. سه شنبه در شمال غرب بارش کاهش یافته و همراه با نفوذ جرایانات شمالی بر سواحل دریای خزر بارش در استان‌های ساحلی، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی آغاز می‌شود و دریای خزر مواج  است.

همچنین در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز شامل زنجان، قزوین، البرزو تهران و در دامنه‌های زاگرس واقع در استان‌های همدان، مرکزی و قم رگبار و رعدوبرق پراکنده گاهی وزش باد شدید و خیزش گردوخاک رخ می‌دهد. طی این روز در شرق مازندران و گلستان بارش شدت خواهد داشت.

از روز چهارشنبه در استان گیلان و شرق اردبیل بارش پراکنده وخفیف رخ می‌دهد و در سایر مناطق از میزان بارش ها کاسته شده و در کل کشور جوی آرام حاکم می‌شود.

بیشتر بخوانید:

جدیدترین پیش‌بینی بارش‌ باران در مناطق مختلف کشور طی روزهای آینده:۱۰ روز بارانی در راه است!
ورود سامانه بارشی از فردا وبارش باران و برف تا جمعه در اکثر مناطق
ورود سامانه بارشی جدید و تشدید بارش‌ها در برخی استان‌ها از روز جمعه+جزئیات

ثبت دیدگاه