• ۱۴ / اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۴:۰۹
  • شناسه خبر : 52792

پیش بینی هواشناسی از بارش باران در اکثر نقاط کشور

بر اساس تحلیل نقشه‌های هواشناسی امروز در اکثر مناطق کشور بارش‌های پراکنده خواهیم داشت.

 

طبق نقشه‌های هواشناسی امروز در اکثر مناطق کشور بارش‌های پراکنده خواهیم داشت.

به گزارش اول فارس، امیر سرکرده کارشناس هواشناسی اظهار کرد: دیروز از ۲۸ استان گزارش رگبار و رعدوبرق و بارش باران داشتیم. پیش بینی می‌شود از بعدازظهر امروز در نواحی شرقی و جنوبی بارش بیشتری داشته باشیم.

وی گفت: امروز بعدازظهر در خراسان شمالی و رضوی و خراسان جنوبی باید منتظر رگبار و رعد و برق باشیم. در استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، استان یزد، شمال استان فارس و استان اصفهان این اتفاق می‌افتد.

سرکرده ادامه داد: به طور پراکنده در بقیه استان‌ها مثل شمال استان آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان در دامنه‌های جنوبی البرز مثل تهران و شمال سمنان، استان البرز، قزوین و زنجان بارش‌های خوبی را خواهیم دید.

این کارشناس هواشناسی افزود: در دامنه‌ها و همچنین حاشیه زاگرس مرکزی در استان‌هایی مثل مرکزی، همدان، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد، استان لرستان و شمال شرق استان خوزستان بارش به طور پراکنده اتفاق خواهد افتاد.

وی گفت: پیش بینی می‌شود در روزهای آینده آب‌های شمالی و جنوبی کشور مواج باشند. از فردا تا چهارشنبه ۸ تا ۱۲ درجه کاهش دما بر روی استان‌های ساحلی خزر و همچنین استان اردبیل اتفاق خواهد افتاد.

سرکرده افزود: در تهران امروز بعدازظهر همچنان مثل دیروز رگبار و رعد و برق در برخی نقاط استان شاهد خواهیم بود. وزش باد شدید در نواحی شرقی و جنوبی می‌تواند باعث خسارت سازه‌های سست و موقتی و همچنین شکستن درختان شود. دمای تهران امروز حدود ۲۵ درجه خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

اعلام شرایط جیره بندی آب توسط معاون وزیر نیرو
پیش‌بینی هواشناسی از بارش پراکنده در استان‌های شمالی و جنوبی کشور
جزئیات وضعیت آب وهوای کشور تا ۱۰ روز آینده/گرم‌ترین روز در تهران

ثبت دیدگاه