• ۱۳ / آذر ۱۳۹۹ / ۲۲:۴۳
  • شناسه خبر : 39384

پیش بینی هواشناسی از بارش برف ، بارندگی و آغاز موج سرما در بیشتر مناطق کشور

به گزارش سازمان هواشناسی کشور ،روز جمعه 14 آذر در مناطق سردسیر و ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی بارش پراکنده برف پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش گروه محیط زیست اول فارس ، صادق ضیائیان کارشناس هواشناسی  با بیان اینکه امشب در برخی نقاط اصفهان، قم، شرق تهران، سمنان، خراسان رضوی، غرب سواحل دریای خزر و همچنین در ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی بارش پراکنده خواهیم داشت گفت: فردا به تدریج با ورود سامانه بارشی جدید به جنوب کشور در شمال خلیج فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد و فارس بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید رخ خواهد داد.

او یادآور شد: فردا در غرب سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی بارش پراکنده برف هم پیش‌بینی خواهد شد.

ضیائیان تصریح کرد: روز شنبه به تدریج گستره فعالیت این سامانه جدید مناطقی از جنوب غرب، مرکز، شرق، غرب و دامنه‌های جنوبی البرز ، استان های زنجان، قزوین، البرز و تهران را فرا می‌گیرد.

ضیائیان بیان کرد: همچنین با نفوذ جریان شمالی به غرب سواحل دریای خزر بارش در این مناطق تقویت خواهد شد.

این کارشناس هواشناسی با بیان اینکه در مناطق سردسیر، ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی برف و در جنوب و جنوب غرب کشور رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود ادامه داد: روز یکشنبه برای کل کشور به جز جنوب سیستان و بلوچستان، ابرناکی و بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

او افزود: سامانه بارشی روز جمعه ۱۴ آذر در بوشهر، فارس، کرمان و مناطقی از مرکز، شمال و شمال شرق کشور فعال است و هشدار‌هایی درباره آبگرفتگی معابر، احتمال وقوع سیلاب و کاهش دید در جاده‌های کوهستانی صادر شده است.

این کارشناس هواشناسی توضیح داد: در روز دوشنبه از فعالیت سامانه در بیشتر مناطق نیمه شمالی کشور کاسته می‌شود و این سامانه در جنوب فارس، کرمان، هرمزگان، شمال سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی فعال خواهد بود.

ضیائیان تاکید کرد: روز سه شنبه بارش خفیف باران در غرب سواحل خزر ادامه دارد و در برخی مناطق سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و هرمزگان بارش باران  و وزش باد خواهیم داشت. به تدریج این سامانه بارشی روز سه شنبه از مرز‌های شرقی خارج خواهد شد.

این کارشناس هواشناسی بیان کرد: روز جمعه و شنبه شمال خلیج فارس و روز دوشنبه شرق خلیج فارس و تنگه هرمز متلاطم است و روز‌های جمعه تا یکشنبه دریای خزر مواج خواهد بود.

او درباره وضعیت آب و هوای استان تهران هم گفت: آسمان تهران فردا نیمه ابری همراه با غبار محلی است و فردا شب هم به تدریج شاهد بارش پراکنده باران خواهیم بود. بیشترین دمای تهران به ۱۳ درجه و کمترین آن  به ۷ درجه می رسد.

ثبت دیدگاه