• ۱۲ / آذر ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۷
  • شناسه خبر : 39293

اول فارس TV | تازه ترین پیش بینی هواشناسی از وضعیت بارندگی در سراسر کشور

از شنبه هفته آینده سامانه بارشی قوی دیگری وارد می‌شود و این بار کسانی که در نواحی جنوب و جنوب شرق هستند باید دوباره منتظر بارش باشند.

 اول فارس| پیش بینی وضع هوا: امیر سرکرده کارشناس هواشناسی گفت: امروز شاهد ورود سامانه بارشی از نواحی غربی کشور خواهیم بود و در استان‌های خوزستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد منتظر بارش هستیم.

وی گفت: بارش‌های پراکنده در استان بوشهر، شمال استان فارس، نواحی غربی استان اصفهان، همدان و استان قم و مرکزی اتفاق خواهد افتاد.
سرکرده افزود: این سامانه بارشی به تدریج به دامنه‌های جنوبی البرز می‌رسد. امشب در شمال استان‌های تهران، سمنان، البرز، قزوین و زنجان باید منتظر بارش باشیم. در سواحل دریای خزر گیلان، مازندران و گلستان هم از بعدازظهر بارش‌ها شروع می‌شود.
وی گفت: از نیمه‌های شب در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش رخ خواهد داد. بارش در ارتفاعات البرز و همچنین زاگرس مرکزی به صورت برف است و پیش بینی می‌شود فردا در ارتفاعات شمال شرق بارش برف داشته باشیم.
سرکرده افزود: این سامانه روز جمعه ضعیف می‌شود و بارش‌های خفیف و پراکنده‌ای را همچنان در نواحی جنوب غرب و شمال شرق کشور پیش رو خواهیم داشت.
وی گفت: از شنبه هفته آینده سامانه بارشی قوی دیگری وارد می‌شود و این بار کسانی که در نواحی جنوب و جنوب شرق هستند باید دوباره منتظر بارش باشند.
سرکرده افزود: پیش بینی می‌شود امروز شدت بارش‌ها در شمال استان خوزستان و نواحی جنوبی استان لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد باشد. بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و همچنین جاری شدن روان آب را در این استان‌ها پیش رو خواهیم داشت.
وی گفت: آسمان تهران امروز صاف است و از نیمه‌های شب کم کم هوا نیمه ابری می‌شود و بارش‌های پراکنده هم رخ خواهد داد. دمای پایتخت حداکثر به ۱۲ درجه و حداقل به ۵ درجه خواهد رسید.

بیشتر بخوانید:

اول فارسTV|پیش بینی هواشناسی از وضعیت آب وهوای استان فارس
هشدار زرد هواشناسی در خصوص وقوع رعد وبرق ، رگبار و ناپایداری های جوی در کشور
هشدار وزارت نیرو در خصوص وقوع سیل در برخی از استان ها+جزئیات

ثبت دیدگاه