• 05 / آذر 1401 / 22:03
 • شناسه خبر : 98614

چرا و چگونه از همسر خود عذرخواهی کنیم؟

این نوشتار در مورد زمانی است که در رابطه عاطفی و زندگی مشترک عذرخواهی لازم است، حال آنکه نحوه عذرخواهی و ماهیت پیچیده بخشش مواردی است که باید مورد بحث قرار بگیرند.

اگر می خواهید از همسرتان عذرخواهی کنید یا یاد بگیرید که چگونه عذرخواهی کنید، این مطلب برای یادگیری فوق العاده است. در اینجا برخی از رایج ترین دلایلی که ممکن است وجود داشته باشد تا بخاطر آن عذرخواهی  کنید آورده شده و اگر یکی از این کارها را انجام داده و همسرتان را آزرده اید در عذرخواهی از همسر خود تعلل نکنید.

۱. اشکال مختلف خیانت

خیانت می تواند برای زندگی مشترک ویران کننده باشد. مطالعات نشان می دهد که خیانت آنلاین به همان اندازه آسیب زا است که یک امر فیزیکی.

خیانت به معنای عدم اعتماد و صداقت در زندگی مشترک است و باعث می شود همسرتان احساس ناامنی کند و مورد بی مهری قرار بگیرد.در این امر گاهی عذرخواهی از همسر پذیرفته نیست و کار از کار گذشته است.

۲. دروغ گفتن

دروغ گفتن به همسرتان درباره محل کار، نحوه خرج کردن پول و اینکه با چه کسی صحبت می کنید، می تواند باعث جریحه دار شدن احساسات و بی اعتمادی شود که شایسته عذرخواهی از همسر است.

۳. صدمه جسمی

آزار فیزیکی غیرقابل قبول است. صدمه زدن به شریک زندگی خود واقعاً مستلزم عذرخواهی از همسر است. اگر می خواهید یک ازدواج سالم و شاد را بازسازی کنید، برای مشکلات خشم خود کمک بگیرید.

۴. دعوا کردن

داشتن یک مشاجره شدید – یا حتی یک مشاجره خفیف – می تواند مستلزم عذرخواهی از همسر باشد.

این طبیعت انسان است که هرازگاهی دچار لغزش شود

اگر در زندگی مشترک حضور دارید یا متعهد هستید، از قبل می دانید که هیچ کس کامل نیست. همه زوج ها اختلاف نظر دارند و گهگاه چیزهایی می گویند یا انجام می دهند که احساسات یکدیگر را جریحه دار می کند.

یادگیری نحوه ابراز تاسف و عذرخواهی از همسر کلید حفظ یک رابطه سالم است.

اگر متوجه شدید که در حال جستجوی سوالات رایج هستید:

“بهترین عذرخواهی از همسر چیست؟”

“چطور باید از او عذرخواهی کنم؟” یا

“پیام عذرخواهی از همسرم.”

اگر از همسرتان طلب بخشش می کنید یا بزرگ ترین عذرخواهی دنیا را آماده می کنید، ناامید نشوید. اینها بهترین قدم هایی هستند که می توانید برای بازگرداندن اعتماد و خوشبختی در ازدواج خود بردارید.

۱. کمی جستجوی روح انجام دهید

پس می خواهید بدانید راه درست عذرخواهی از همسر چیست؟ قبل از درخواست بخشش از همسرتان مهم است که بدانید برای چه چیزی عذرخواهی می کنید.

به این نکته پی ببرید که چه اشتباهی رخ داده است، چگونه ارتباطات دچار مشکل شده و چرا کارهایی را انجام می دهید که بیشتر به کسی که دوستش دارید آسیب می رساند.

۲. زمان مناسب را برای عذرخواهی انتخاب کنید

یک نکته در مورد راه‌های عذرخواهی از همسر این است که موقعیت مناسب را برای صحبت در مورد موضوع انتخاب کنید.

عذرخواهی به محض ناراحتی همسرتان راهی عالی برای مدیریت سریع این وضعیت است، اما اگر می خواهید از صمیم قلب از او عذرخواهی کنید، باید زمانی را انتخاب کنید که:

 • همسر شما غرق در رنج نیست
 • همسرتان وقت دارد که بنشیند و در مورد موضوع با شما صحبت کند
 • هر دو آرام هستید

۳. احساسات جریحه دار شده همسرتان را بپذیرید

وقتی برای اشتباه خود عذرخواهی می کنید، ممکن است همسرتان نیاز داشته باشد که آن را بیش از یک بار بشنود.

همسرتان این کار را برای تنبیه شما انجام نمی دهد، بلکه به این دلیل است که به این اطمینان نیاز دارد که شما همچنان به رابطه خود متعهد هستید. او باید بداند که شما درک می کنید که چگونه به او صدمه زده اید و این یکی از نکات کلیدی عذرخواهی از همسر است.

۴. تواضع داشته باشید

برخی از نکات عذرخواهی از همسر که باید به خاطر بسپارید این است که در حین مشاجره تواضع را تمرین کنید:

 • اجازه دهید همسرتان بدون وقفه صحبت کند
 • به جای دفاع از اعمال خود، احساسات آسیب دیده را بپذیرید
 • رها کردن چیزهای کوچک

۵. عوامل حواس پرتی را دور کنید

نکته اصلی هنگام یادگیری نحوه عذرخواهی از همسر  این است که خود را از حواس پرتی رها کنید.

مطالعات نشان می دهد که استفاده بیش از حد از تلفن همراه می تواند به روابط عاشقانه آسیب برساند و منجر به افسردگی شود.

هنگام عذرخواهی از همسر، با خاموش کردن موبایل خود و دادن توجه بی‌نظیر به همسرتان، خود را از عوامل حواس پرتی دور نگه دارید.

۶. مراقب کلمات خود باشید

گفتن «متاسفم که به خاطر کاری که من انجام دادم آسیب دیدی»، بخشی از تقصیر را متوجه همسرتان می کند. چنین عباراتی ممکن است به این معنی باشد که شما از کارهای خود پشیمان نیستید، فقط متاسفید که همسرتان آسیب دیده است.

تغییر دادن عبارت به این جمله که «متاسفم برای کاری که انجام دادم»،نشان می‌دهد که شما تقصیر خود را در موقعیت فعلی‌ درک می‌کنید و واقعاً برای آنچه اتفاق افتاده متاسف هستید.

۷. صادق باشید

در مورد احساسات خود با شریک زندگیتان صادق باشید. اگر دلیل ناراحتی او را نمی فهمید، به او بگویید .

اگر احساس می‌کنید که برای اتفاقی که افتاده مقصر نیستید، به آرامی این موضوع را مطرح کنید. صداقت همیشه بهترین سیاست است و راه مناسبی برای عذرخواهی از همسر.

 ۸. نقطه شروع را تعیین کنید

به عنوان مثال، اگر مشکل شما این است که همسرتان شما را در حال معاشقه با شخص دیگری در اینترنت دستگیر کرده است، یک برنامه عملی ایجاد کنید تا مطمئن شوید که این اتفاق دیگر تکرار نمی شود.

«پروژه ازدواج ملی» گزارش می‌دهد ،زوج‌هایی که مرزهای محکمی را در مورد خیانت آنلاین حفظ می‌کنند، به احتمال زیاد رابطه‌ای شادی را پشت سر می گذاررند .

فهرستی از گام های مثبتی که می توانید برای جلوگیری از آزار همسرتان در آینده بردارید، تهیه کنید تا اینگونه مجبور به عذرخواهی از همسر خود نیز نباشید.

 ۹. برای تماس فیزیکی پیش قدم شوید

تماس فیزیکی، مانند لمس دست ها، می تواند باعث افزایش اکسی توسین شود. اکسی توسین یک هورمون پیوند است که می تواند به شما و همسرتان کمک کند تا ارتباط از دست رفته را بازیابی کنید.

۱۰. درمان را در نظر بگیرید

اگر عذرخواهی از همسر و طلب بخشش چیزی را در رابطه شما حل نکرد، ممکن است بخواهید از یک مشاور روانشناس کمک بگیرید.

یک مشاور می تواند به شما و همسرتان کمک کند تا ارتباط را زنده کنید و یک برنامه عملی برای آینده ای شاد با هم ایجاد کنید.

۷ مرحله برای عذرخواهی از همسرتان

عذرخواهی از همسر همیشه آسان نیست. ممکن است فکر نکنید که اشتباه می کنید، یا شاید مطمئن نیستید که چگونه عذرخواهی کنید.

در اینجا هفت مرحله وجود دارد که باید هنگام یادگیری نحوه ابراز تأسف از همسرتان در نظر بگیرید.

۱. نامه عذرخواهی برای همسر بنویسید

ارتباطات ستون فقرات یک رابطه قوی است، اما همه با توانایی طبیعی برای به اشتراک گذاشتن احساسات خود متولد نمی شوند.

اگر می خواهید بگویید متاسفید، اما تسلیم شدن برای شما آسان نیست، چرا قلم روی کاغذ نگذارید و احساسات خود را بنویسید؟

وقتی می توانید به آنچه می خواهید بگویید فکر کنید و آن را یادداشت کنید، یادگیری نحوه عذرخواهی از همسر آسان تر است. یک نامه عذرخواهی صمیمانه می تواند به ترمیم احساسات آسیب دیده کمک کند و به شریک زندگی شما جنبه صمیمی تر و آسیب پذیرتری از خود نشان دهد.

اگر با مشکل جدی در ازدواج خود مواجه هستید یا از هم جدا شده اید، می توانید با ابراز عذرخواهی و گفتن همه دلایلی که هنوز می خواهید ازدواج شما کارساز باشد، نامه عذرخواهی را بنویسید.

۲. به شریک زندگی خود هدیه ای کوچک بدهید

خریدن هدیه برای همسرتان روشی شیرین و سرگرم کننده برای گفتن این جمله است: «ببخشید که احساسات شما را جریحه دار کردم».

همه عاشق دریافت هدیه هستند. نشانه ای از محبت شما به همسرتان است و نشان می دهد که به او فکر می کردید و می خواستید او لبخند بزند.

هنگامی که یاد می گیرید چگونه از همسرتان عذرخواهی کنید، بدانید که خرج کردن پول مطلقاً الزامی نیست. هدایایی که ارزش احساسی دارند، مانند قاب کردن عکس دو نفره یا انجام حرکاتی مانند پخش آهنگ عروسی، برای گرم کردن قلب او و احیای ارتباط کافی است.

۳. صمیمیت را دوباره برقرار کنید

آموختن اینکه چگونه عذرخواهی کنید چیزی بیش از گفتن کلمات است.این مهم برای آن است که شریک زندگی شما دوباره احساس امنیت کند.

صمیمیت عاطفی یک عنصر مهم در ایجاد اعتماد است. می‌توانید صمیمیت را با موارد زیر برقرار کنید: گذراندن زمان با کیفیت با هم تمرین لمس کردن غیرجنسی، که باعث تولید هورمون اکسی توسین تقویت کننده عشق می شودشرح در مورد احساسات خود وقتی زمان مناسب است، بازگرداندن یک رابطه جنسی اگر همسرتان را ناراحت کرده اید یا کاری برای شکستن اعتماد او انجام داده اید،به باگرداندن گرمی به رابطه شما کمک می کند.

 ۴. فقط نگویید متاسفید

آن را نشان دهید همه ما این مهم را می دانیم: ” عمل کردن از حرف زدن بالاتر است” وقتی یاد می گیرید چگونه از همسرتان عذرخواهی کنید، به راحتی می توانید بگویید که برای اشتباه خود متاسفید.

فقط دو کلمه لازم است. اما برای تقویت رابطه‌تان و نشان دادن اینکه واقعاً از همسرتان قدردانی می‌کنید، باید مایل باشید که گفته‌هایتان را عملی کنید.

اگر همسرتان از دروغ گفتن شما ناراحت است، فقط از همسرتان طلب بخشش نکنید. از آن به بعد با صادق بودن با او نشان دهید که متاسفید.

عمل به وعده هایتان به بازسازی اعتمادی که ممکن است در جریان مشاجره شما از بین رفته باشد کمک می کند و اینگونه مسیر درست عذرخواهی از همسر خود را طی کرده اید.

 ۵. به خواسته های همسرتان احترام بگذارید

گاهی اوقات زنان عادت دارند بگویند «من فقط می‌خواهم تنها باشم» در حالی که منظورشان واقعاً این است که «فقط می‌خواهم مرا در آغوش بگیری و به من بگویی همه چیز درست می‌شود».

فهمیدن تفاوت بین این دو می تواند گیج کننده باشد. از غریزه خود برای رمزگشایی آنچه شریک زندگیتان نیاز دارد استفاده کنید. آیا او می خواهد یک ساعت بنشیند و در مورد موضوع مورد نظر صحبت کند؟ آیا او به توجه بی‌نظیر شما نیاز دارد یا می‌خواهد تنها بماند تا بتواند احساساتش را پردازش کند؟

اگر همسرتان می گوید که باید تنها باشد و قصدش این است، به خواسته های او احترام بگذارید. تلفن او را با تماس پاسخ دهید.

به او بفهمانید که هر زمان آماده صحبت باشد، شما در کنار او خواهید بود و اینگونه به جز عذرخواهی از همسر برای مدتی طولانی اعتماد را در دل او کاشته اید.

۶. صادق باشید

از ته دل صحبت کنید اگر با او صادق و صریح باشید، همسرتان به هر طریقی که شما عذرخواهی کنید بهترین پاسخ را خواهد داد.

شما مجبور نیستید برای بازگرداندن عشق ،خودنمایی کنید یا برای او هدایایی بخرید. تا زمانی که شما واقعاً از صدمه زدن به احساسات او پشیمان هستید، او احتمالاً مایل است که این کار اشتباه را در گذشته ترک کند.

به همسر خود چه بگوییم وقتی بهم ریختی؟

در اینجا چند نمونه از نحوه عذرخواهی یک دختر هنگام یادگیری نحوه عذرخواهی از همسر آورده شده است:

 • من خیلی متاسفم که احساسات شما را جریحه دار کردم. به من بگویید چه کاری می توانم انجام دهم تا اوضاع بهتر شود؟
 •  من به خاطر اتفاقی که بین ما افتاد عذرخواهی می کنم. هرگز نمی خواستم به تو صدمه بزنم.
 • آیا برای صحبت کردن وقت داری؟
 • “شکستن قلب تو قلب من را می شکند. آیا می‌توانیم با هم برنامه‌ای برای جلوگیری از بروز این مشکل در آینده داشته باشیم؟

همه مدل های عذرخواهی از همسر دو نکته مشترک دارند؛ اول، آنها مسئولیت آنچه اتفاق افتاده است را بر عهده می گیرند. استفاده از جملات نوع «احساس می‌کنم» باعث می‌شود که عذرخواهی بیشتر از گفتن «متاسفم» شخصی‌ به نظر برسد. دوم، با سؤالات پایان می یابند. پایان دادن به عذرخواهی از همسر با یک سؤال، راه‌های ارتباطی را باز نگه می‌دارد و گفت‌وگو بین شما و همسرتان را تقویت می‌کند.

این به شما کمک می کند از موقعیت های احتمالی سرد شدن جلوگیری کنید.

چه زمانی به شریک زندگی خود متاسف نگویید اکنون که در مورد نحوه عذرخواهی آموخته اید، ممکن است از خود بپرسید که آیا مواردی وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید؟پاسخ بله است.

اگر: اگر واقعا متاسف نیستید.

زنان معمولاً می توانند بفهمند که چه زمانی عذرخواهی شما ساختگی است.

اگر متوجه نشدید چه اشتباهی رخ داده است

همسرتان احتمالاً از شما سؤال می کند که موضوع چیست، بنابراین قبل از درخواست بخشش، به آنچه اشتباه کرده اید اشراف داشته باشید و سپس عذرخواهی از همسر را انتخاب کنید.

اگر لحظه مناسب نباشد

قبل از یک رویداد بزرگ یا درست قبل از اینکه مجبور شود خانه را ترک کند، او را با گفتگوی عمیق در مورد رابطه خود غافلگیر نکنید.

شفا و بخشش

حتی بعد از اینکه تمام تلاش خود را برای اصلاح وضعیت انجام دادید، ممکن است بگویید: “او عذرخواهی صادقانه من را نمی پذیرد.” یادگیری اینکه چگونه از همسرتان عذرخواهی کنید ممکن است گاهی اوقات حس بی انصافی کنید. به خاطر داشته باشید که درخواست بخشش از یک عزیز به این معنی نیست که راه بهبودی آسان خواهد بود.

در موارد خیانت، ممکن است سال‌ها طول بکشد تا رابطه شما به حالت سابق برگردد. حتی اگر همسرتان شما را بخشیده باشد، این به آن  معنا نیست که او اتفاق رخ داده را فراموش کرده است. زندگی با آشفتگی در رابطه می تواند دشوار باشد.

احساسات آسیب دیده و استرس عاطفی باعث ایجاد یک خانه شاد نمی شود، اما مهم است که به یاد داشته باشید که بهبودی یک شبه اتفاق نمی افتد و عذرخواهی از همسر گاهی زمان بر خواهد بود.

همسر شما به زمان نیاز دارد تا ببیند شما واقعا متاسفید. او باید با شما وقت بگذراند، اتفاقات رخ داده را پردازش کند و از این تجربه رشد کند.

صبور باشید و به همسرتان در این دوران سخت،محبت ببخشید. نتیجه یادگیری نحوه عذرخواهی از همسرتان همیشه آسان نیست. بخشش همیشه سریع اتفاق نمی افتد، به خصوص اگر درد پشت مشکلات شما عمیق باشد.

هنگامی که یاد می گیرید چگونه ببخشید، مطمئن باشید که کلمات شما از قلبتان سرچشمه می گیرند. در عذرخواهی صمیمانه خود صادق باشید. زمان مناسب را برای عذرخواهی از همسر انتخاب کنید. زمانی را انتخاب نکنید که هر دو خسته هستید و یا استرس دارید، و به شریک زندگی خود توجه بی‌نظیر خود را معطوف کنید.

بیشتر بخوانید:

این ۱۰جمله موقع دعواهای زناشویی زندگی شما را نابود میکند !
۱۸ نشانه مرد عاشق که حسابی هوای تان را هم دارد
 چطور بفهمیم که یک مرد خیانت نمی کند؟ مردان وفادار چه ویژگی ها دارند؟

ثبت دیدگاه