• ۰۲ / تیر ۱۴۰۰ / ۲۳:۰۳
  • شناسه خبر : 58446

چند راهکار ساده برای مقابله با «هک» مودم‌های خانگی

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا راه‌های مقابله با هک مودم‌های خانگی را تشریح کرد.

به گزارش اول فارس، سرهنگ علی محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا  به پیشرفت فناوری و استفاده از شبکه‌های بی سیم  یا وایرلس اشاره و اظهار داشت: از این طریق افراد می‌توانند بدون اتصال کابلی از طریق لب تاپ ، رایانه و یا گوشی خود به راحتی به اینترنت متصل شوند اما راه‌ها و ابزارهای نفوذ و هک وای فای بسیار زیاد و در دسترس است.

وی با بیان اینکه با رعایت نکات ساده می‌توان مانع از هک این گونه تجهیزات شد تصریح کرد: ایجاد یک پسورد اختصاصی و قوی، چک کردن افراد استفاده کننده از اینترنت اشتراک گذاری شده و غیرفعال کردن وای فای مودم هنگام خروج از خانه از جمله راه‌های مقابله با هک وای فای و افزایش امنیت آن است.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا خاطرنشان کرد: برای ساخت یک پسورد اختصاصی قوی لازم است به بخش Administration setting مودم وارد شده و نام کاربری و کلمه عبور پیش فرض admin/ admin را تغییر داد.

وی با اشاره به اینکه با استفاده از نرم‌افزارهای مرتبط نظیرWho’sOnMyWifi می توان به دسترسی افراد غیر پی برد خاطرنشان کرد: با انجام این اقدامات تا حد زیادی حریم خصوصی حفاظت خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

۶ روش آسان برای افزایش سرعت اینترنت
روش اتصال و تماشای صفحه‌نمایش دستگاه اندروید روی رایانه
مقایسه قیمت و حجم اینترنت ثابت TD-LTE ده شرکت ارائه‌دهنده این سرویس

ثبت دیدگاه