• 08 / تیر 1400 / 10:13
  • شناسه خبر : 59150

چه کسی یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون از حساب مرد شیرازی کش رفت؟

به گزارش اول فارس، سرهنگ حشمت سلیمانی؛ رئیس پلیس فتا استان فارس در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی وصول شکایت مردی ۴۵ ساله مبنی بر برداشت غیر مجاز مبلغ یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال از حساب بانکی‌اش، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرارگرفت.

این مقام سایبری افزود: در بررسی‌های اولیه انجام شده بر روی پرونده، مشخص شد که عامل برداشت غیرمجاز، به اصل کارت بانکی شاکی دسترسی داشته است و به صورت اینترنتی در طول شش ماه خریده‌هایی را انجام داده است.

سرهنگ سلیمانی ادامه داد: با تکمیل تحقیقات فنی و اطلاعاتی صورت گرفته، متهم که خانمی ۲۵ ساله بود مورد شناسایی قرار گرفت و با کسب مجوز قضایی به اداره پلیس فتا احضار شد. 

این مقام انتظامی افزود: متهم در اعترافاتش بیان داشت که شش ماه پیش بعنوان نیروی کار وارد منزل شاکی شده و با ترفندی اقدام به  برداشت‌های غیر مجاز از حساب بانکی وی نموده است.

رئیس پلیس فتا استان فارس ضمن توصیه به شهروندان در خصوص حفظ اطلاعات شخصی و مالی خود، بیان داشت:  شهروندان از اعتماد بی جا به افراد غیر بپرهیزند و  اطلاعات بانکی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند و در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی و یا با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ با ما در میان بگذارند.

بیشتر بخوانید:

آغاز عملیات ویژه پلیس فتا علیه شایعه‌سازان در فضای مجازی
هشدار پلیس فتا به بوشهری ها در خصوص تورهای مسافرتی ویژه سپیدان
این ۲ جوان پلید را شناسایی کنید+عکس

ثبت دیدگاه