• 14 / خرداد 1401 / 7:53
  • شناسه خبر : 85570

چگونه مدارک خود را با گوشی اندروید اسکن کنیم؟

زمانی مردم برای اسکن کردن مدارک خود به اسکنر نیاز داشتند ولی امروزه شما می‌توانید تنها با گوشی اندروید خود و بدون نیاز به برنامه‌ای خاص این کار را به سادگی انجام دهید. با اعوجاج همراه باشید تا نحوه اسکن مدارک با گوشی را یادبگیرید.

مراحل اسکن مدارک با گوشی :

در قدم اول برای اسکن مدارک با گوشی اندروید خود، گوگل درایو روی گوشی اندروید خود را باز کنید و مطمئن شوید به گوگل اکانت شما وصل است و سپس روی دکمه + کنار سمت راست ضربه بزنید.

سپس یک منو با تعدادی گزینه خواهید دید. scan را انتخاب کنید.

دوربین گوشی‌تان باز خواهد شد و از شما اجازه دسترسی میخواهد. به دوربین اجازه بدهید و سپس سوژه عکس‌تان را جوری در کادر قرار دهید که کاملا در کادر باشد و بعد عکس بگیرید.

بعد از آن صفحه‌ای می‌آید که از شما اجازه میخواهد که از آن عکس استفاده کند. شما روی ok ضربه بزنید تا فرایند اسکن آغاز شود.

گوگل درایو به صورت خودکار کادر عکس و نور آن را تنظیم می‌کند. اما اگر نیاز بود به صورت دستی نیز میتوانید عکس را ویرایش کنید. برای باز کردن صفحه جدید از اسناد هم می‌تواند روی add page ضربه بزنید.

اگر همه چیز طبق دلخواه شماست و درست است روی دکمه save کلیک کنید تا فرایند اسکن مدارک یا اسناد تمام شود.

حالا زمان آن رسیده است که برای فایل خود نامی انتخاب کنید تا آن را ذخیره کنید و اسناد شما به صورت پی‌دی‌اف در فایل انتخابی‌تان ذخیره می‌شود.

همچنین برنامه‌های دیگری در play store وجود دارد که می‌تواند شما را در اسکن مدارک‌تان کمک کند اما با گوگل درایو این کار آسانتر است.

امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید و برایتان مفید بوده باشد.

بیشتر بخوانید:

تصاویر HD زیبا (والپیپر) برای پس زمینه گوشی و لپ تاپ+دانلود
اگر گوشی‌تان در آب افتاد این کارها را انجام دهید/روش درست خشک کردن گوشی
قابلیت جدید واتس اپ : افزایش محدودیت «پاک کردن پیام برای همه»

ثبت دیدگاه