• ۱۴ / مهر ۱۴۰۰ / ۱۴:۱۱
  • شناسه خبر : 69942

چگونه کرونا را از آلرژی های فصلی تشخیص دهیم؟

یک فوق تخصص بیماری های عفونی می گوید: بیماری کووید۱۹ و آلرژی فصلی چندین نشانه مشترک دارند که لازم است با این نشانه ها آشنا شویم.

به گزارش اول فارس، دکتر «اورنگ ایلامی»؛ فوق تخصص بیماری های عفونی با اعلام این مطلب گفت: برخی از نشانه ها تنها مربوط به بیماری کووید ۱۹ و برخی از نشانه ها منحصر به آلرژی فصلی است. در صورتی که نتوان این دو بیماری و عارضه را از هم تشخیص داد، بنا به نظر پزشک می توان آزمایش ها و بررسی های دیگری را انجام داد تا با تشخیص، فرآیند درمانی آغاز شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در خصوص نشانه های آلرژی فصلی چنین بیان کرد:مهمترین علائم  آبریزش و خارش چشم ها و بینی، عطسه کردن و انسداد بینی ،  سرفه خشک ، · تغییرات پوستی ،· سر درد می باشند.

 معاون درمان  دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در خصوص نشانه های کووید ۱۹ متمایز کننده کرونا گفت: بیماری کووید۱۹ نشانه های محدودتری دارد و در موارد پیشرفته بیماری، نشانه ها بروز می کند. بر اساس آخرین یافته های علمی بیماری کووید ۱۹، این بیماری اغلب دارای نشانه های زیر است:

 تب، بدن درد و دردهای عضلانی ، درد ناحیه قفسه سینه و از دیگر نشانه های بیماری کووید ۱۹ که کمتر متداول است، می توان به انسداد بینی، آبریزش بینی، گلو درد و اسهال اشاره کرد.

دکتر اورنگ ایلامی افزود: مهمترین عاملی که بین کروناویروس و آلرژی فصلی تفاوت ایجاد می کند، بروز تب در افراد است.ویروس کرونا موجب تب بالا می شود، اما در آلرژی فصلی تب ایجاد نمی شود. از سوی دیگر، آلرژی همراه با خارش بینی و چشم ها است که از نشانه های کرونا نیستند.عطسه کردن در هر دو عارضه دیده می شود، اما عطسه کردن در آلرژی شدیدتر و بیشتر و پشت سر هم است، اما در بیماری کووید ۱۹ عطسه کمتر اتفاق می افتد.

 فوق تخصص بیماری های عفونی گفت: همچنین نکته دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد، این است که در صورتی که اخیرا با فردی مبتلا به کووید۱۹ در ارتباط بوده اید و نشانه هایی را تجربه می کنید که شبیه به بیماری کرونا است، لازم است که به پزشک مراجعه و آزمایش های لازم و روند درمانی انجام شود.

بیشتر بخوانید:

آدامس ضد کرونا ساخته شد
کدام واکسن ایرانی باعث ایمنی ۹۵ درصدی علیه کرونا می شود؟
کشف ویروس ابرکرونای جهش یافتهNu یا کرونای بوتسوانایی

ثبت دیدگاه