• 08 / شهریور 1401 / 22:16
  • شناسه خبر : 93415

کاهش ۱۰۰ لیتری سهمیه بنزین ۳۰۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت شخصی

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده های نفتی از کاهش ۱۰۰ لیتری سهمیه بنزین ۳۰۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت شخصی از ماه آینده خبر داد.

به گزارش اول فارس ، جلیل سالاری در جمع خبرنگاران در حاشیه همایش بهره برداری از پروژه ملی صادرات دریایی گازمایع افزود: سهمیه بنزین ۳۰۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت شخصی از ۲۵۰ لیتر در ماه به ۱۵۰ لیتر در ماه در سراسر کشور کاهش یافت.

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده های نفتی افزود: متوسط مصرف سوخت خودروهای داخلی ۱۰ لیتر به ازای پیمایش هر یکصد کیلومتر است که سهمیه ۲۵۰ لیتری بنزین ۳۰۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت خودروهای شخصی رقم بسیار بالایی بود که با توجه به بازنگری که صورت گرفت، در سراسر کشور این رقم به ۱۵۰ لیتر کاهش یافت .

آقای سالاری با بیان اینکه سهمیه ۶۰ لیتری بنزین ۱۵۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت خودروهای شخصی پابرجاست، گفت: فقط سهمیه دوم یعنی سهمیه بنزین ۳۰۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت شخصی کاهش یافته و مردم در تمامی جایگاه‌های سوخت به کارت سوخت آزاد جایگاه‌داران دسترسی دارند و طبق بررسی که انجام شده بود، اغلب مردم از سهمیه دوم یعنی سهمیه بنزین ۳۰۰۰ تومانی کارت‌های سوخت خود اصلا استفاده‌ای نمی‌کردند و سوخت‌گیری آزاد را اغلب با کارت جایگاه داران انجام می دادند .

بیشتر بخوانید:

علائم وجود آب در باک بنزین ، عوارض و نحوه تخلیه آن
رتبه ۱۶۲۰۰۰ کنکورسراسری چگونه پزشکی قبول شد؟!
طرح‌ جدید بنزینی روی میز رئیس جمهور رئیسی

ثبت دیدگاه

  • نوید

    تاریخ : ۹ - شهریور - ۱۴۰۱

    اتاق فکرهای شما بالادستی ها بفکر آسایش مردم نیست فقط نشستید ونگاه میکنید که نزارید آب خوش ازگلوی مردم پایین بره واینکه ریال ریال ازملت بگیرید که خرج ..