• 27 / اردیبهشت 1401 / 20:21
  • شناسه خبر : 83917
  • منبع خبر: خبرگزاری تسنیم
کرونا در جهان

کرونا در جهان/ ابتلای بیش از ۳۱۹۰۰۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته + جدول تغییرات

طبق آخرین آمار جهانی در شبانه روز گذشته ۳۱۹ هزار و ۶۱۷ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و ۹۲۴ نفر جان خود را از دست دادند.

  بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی “worldometer” تا صبح امروز ۵۲۱ میلیون و ۲۶۶ هزار و ۶۰۸ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۶ میلیون و ۲۸۸ هزار و ۴۷۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۴۹۱ میلیون و ۹۱۲ هزار و ۳۹۱ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۲۱ هزار و ۳۵۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۸۴ میلیون و ۲۳۰ هزارو ۸۲۹ مبتلا رسیده است؛ تاکنون یک‌میلیون و ۲۶ هزار و ۶۷۰ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۲ هزار و ۴۱۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴۳ میلیون و ۱۲۳ هزار و ۸۰۱ مبتلا رسیده است، در این کشور تاکنون ۵۲۴ هزار و ۲۴۱ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۶ هزار و ۲۹۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۰ میلیون و ۶۸۸ هزار و ۳۹۰ مبتلا رسیده است، در این کشور تاکنون ۶۶۴ هزار و ۹۶۷ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌‌اند.

کشورهای فرانسه، آلمان, انگلیس، روسیه و کره جنوبی نیز به‌ترتیب با ۲۹ میلیون و ۱۸۳ هزار و ۶۴۶, ۲۵ میلیون و ۷۸۰ هزار و ۲۷۰, ۲۲ میلیون و ۱۵۹ هزار و ۸۰۵, ۱۸ میلیون و ۲۶۰ هزار و ۲۹۳ و ۱۷ میلیون و ۷۹۵ هزار و ۳۵۷ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای ایتالیا با ۱۷ میلیون و ۵۷ هزار و ۸۷۳ مبتلا و ترکیه نیز با ۱۵ میلیون و ۵۴ هزار و ۳۲۲ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۸۱ میلیون و ۲۸۲ هزار و ۹۶۴, ۴۲ میلیون و ۵۸۲ هزار و ۲۴۳ و ۲۹ میلیون و ۷۲۴ هزار و ۶۸۲ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

بیشتر بخوانید:

هجوم باورنکردنی بیماران کرونایی به بیمارستانهای قرمز استان فارس
زنگ خطر تشدید شیوع دوباره کرونا در فارس / زمان تزریق افراد زیر ۸۰ سال
مرگ ۴۵ نفر بر اثر به کرونا در استان فارس

ثبت دیدگاه