• ۱۸ / مهر ۱۴۰۰ / ۱۴:۳۹
  • شناسه خبر : 70390

کسب مدال برنز مستر المپیا پرورش اندام آمریکا توسط هادی چوپان

هادی چوپان به مدال برنز مسترالمپیا رسید

 چهل و ششمین دوره مسابقات معتبر پرورش اندام مستر المپیا به میزبانی فلوریدای آمریکا برگزار شد.

به گزارش اول فارس، هادی چوپان زاده ، نماینده شایسته ایران و یکی از چهره‌های سرشناس پرورش اندام دنیا موفق به کسب مقام سوم شد و جایگاه خود را نسبت به سال گذشته یک رتبه ارتقا داد.

هادی چوپان زادهٔ ۴ مهر ۱۳۶۶ در اَبنُو، شهرستان سپیدان، استان فارس – بدن‌ساز حرفه‌ای اهل ایران است. او از سال ۱۳۷۹ ورزش پرورش اندام را شروع کرده و از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵ عضو ثابت تیم ملی بدن‌سازی ایران بوده‌است. چوپان چندین دوره در مسابقات فدراسیون جهانی بدن‌سازی و تناسب‌اندام شرکت کرده و عناوین ملی و بین‌المللی مختلفی را کسب کرده‌است.

مسابقات مسترالمپیای ۲۰۱۹ با شگفتی سازی بزرگ هادی چوپان و کسب عنوان سومی به همراه دریافت جایزه قهرمان مردم به پایان رسید. این موضوع اتفاقی تاریخی در بدن‌سازی ایران به‌شمار می‌رفت چراکه تنها بدن‌ساز ایرانی که توانسته بود از ایران به مستر المپیا برود و رقابت کند، بیت‌الله عباس‌پور بود که در پایان هفدهمین مرد مستر المپیا در سال ۲۰۱۳ لقب گرفت.

هادی چوپان در سال ۱۳۶۶ در سپیدان استان فارس متولد شد. در نوجوانی همراه برادر بزرگ‌ترش حسن، گچکار بوده‌است. در سال ۱۳۷۹ (۱۳ سالگی) به تشویق برادرش بدن‌سازی را آغاز کرد. پس از گذشتِ سه سال از آغاز فعالیت حرفه‌ای، به مقام سوم کشور و همچنین قهرمانی استان فارس دست پیدا کرد. در سال ۱۳۸۴ نخستین مدال ملی خود را به‌دست آورد. چوپان پس از تجربه کردن شکست‌ها و پیروزی‌های بسیار، چندین بار موفق به کسب عنوان قهرمانی و نایب‌قهرمانی شده‌است.

مربی او در سال‌های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۷ جمشید اوجی بود. پس از آن، چند سال مربی نداشت و از ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ علی نعمتی مربی‌گری او را بر عهده داشت. از اواخر ۱۳۹۶ به این سو هنی رامبد عهده‌دار مربی‌گری اوست.

چوپان ساکن شیراز است و در این شهر مدیریت یک باشگاه بدن‌سازی را بر عهده دارد. هادی چوپان در محافل جهانی ملقب به «گرگ پارسی» (The Persian Wolf) است.

بیشتر بخوانید:

لخت شدن رضا گلزار به بهانه بدنسازی در باشگاه !
واکنش احساسی بدنساز مشهور شیرازی به مرگ جورج پترسون+عکس
روشهای جلوگیری از لاغر شدن صورت برای زیبایی بیشتر

ثبت دیدگاه

  • به تو چه

    تاریخ : ۱۹ - مهر - ۱۴۰۰

    بدنو جون بابا