• ۱۸ / مهر ۱۴۰۰ / ۲۰:۵۴
  • شناسه خبر : 70431

کسب مدال طلای 67 کیلو کشتی فرنگی توسط محمد رضا گرایی در نروژ+فیلم

محمد رضا گرایی به مدال طلای وزن ۶۷ کیلوگرم رقابت‌های جهانی کشتی فرنگی در نروژ رسید.

به گزارش گروه ورزشی اول فارس ، دیدار‌های رده بندی و فینال اوزان ۶۳، ۶۷ و ۸۷ کیلوگرم رقابت‌های جهانی کشتی فرنگی در شهر اسلو نروژ برگزار شد که محمدرضا گرایی نماینده وزن ۶۷ کیلوگرم کشورمان در دیدار نهایی این وزن مقابل نظیر عبداله یف دارنده مدال نقره اروپا از روسیه با نتیجه ۵ بر ۲ به برتری رسید تا قهرمان المپیک توکیو ضمن رسیدن به مدال طلا پایان خوشی را برای کاوران کشتی فرنگی به ارمغان آورده باشد.

تیم ملی کشتی فرنگی ایران برای نخستین بار در تاریخ رقابت های جهانی صاحب ۴ مدال طلا شد.

گرایی برای رسیدن به فینال پس از استراحت در دور اول در دور دوم در حالی که ۶ بر یک از تسوچیکا شیمویامادا قهرمان آسیا از ژاپن عقب بود با ضربه فنی و با نتیجه ۶ بر ۵ مقابل این حریف به پیروزی دست یافت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر حسرت جعفراف از آذربایجان را از پیش رو برداشت به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله در یک کشتی سخت و حساس با نتیجه ۶ بر ۶ مقابل راماز زوئیدزه دارنده مدال نقره زیر ۲۳ سال جهان از گرجستان را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد.

تیم ایران در ۷ وزن نخست این مسابقات توسط محمدهادی ساروی و علی اکبر یوسفی در اوزان ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم به مدال طلا و محمدعلی گرایی و پژمان پشتام در اوزان ۷۷ و ۸۲ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

بیشتر بخوانید:

افشای خلف وعده مسئولان استان فارس توسط محمدرضا گرایی
کسب مدال طلای ۶3 کیلو کشتی فرنگی توسط میثم دلخانی در نروژ+فیلم
تصاویر استقبال گرم شیرازی ها از برادران گرایی

ثبت دیدگاه