• ۰۴ / بهمن ۱۳۹۹ / ۱۴:۳۹
  • شناسه خبر : 43481

کشف و ردیابی ۵ دستگاه طلایاب و ردیاب از جویندگان گنج در استان فارس

نیروی انتظامی ضمن قدرداني از همكاري مردم با نيروي انتظامي در پيشگيري از وقوع جرم گفت: شهروندان در صورت اطلاع از فعاليت‌ هاي مجرمانه، مراتب را در سريع‌ترين زمان ممکن از طريق تلفن 110به پليس اطلاع دهند.

کشف گنج یاب و ردیاب۱۰ میلیاردی قاچاق در “مرودشت”

فرمانده انتظامی “مرودشت” از کشف ۲ دستگاه گنج یاب و یک دستگاه ردیاب به ارزش ۱۰ میلیارد ریال در یکی از روستاهای این شهرستان خبر داد.

به گزارش اول فارس ، سرهنگ “فرشید زینلی” با اعلام این خبر بیان کرد: ماموران پاسگاه انتظامی “ابرج” مرودشت از یک فقره حفاری غیر مجاز در یکی از روستاهای سطح حوزه استحفاظی مطلع و موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی خاطر نشان کرد: ماموران پس از هماهنگی با مراجع قضائی به محل مورد نظر اعزام و موفق شدند در این خصوص ۵ نفر که در حال حفاری بودند را دستگیر و به مقر انتظامی انتقال دهند.

فرمانده انتظامی “مرودشت” با بیان اینکه در بازرسی از محل حفاری، ۳ دستگاه گنج یاب و ردیاب قاچاق کشف شد، گفت: کارشناسان ارزش اموال مکشوفه را ۱۰ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند.

کشف ۲ دستگاه طلا یاب به ارزش ۷ میلیارد ریال در “سرچهان”

بر اساس این گزارش ، فرمانده انتظامی شهرستان سرچهان نیز گفت: با تلاش مأموران انتظامی این فرماندهی حفاران غیر مجاز دستگیر و ۲ دستگاه طلا یاب کشف شد.

سرهنگ “محسن لشکری”  اظهار داشت: در پی کسب اخباری مبنی بر فعالیت حفاران غیر مجاز در یکی از مناطق این شهرستان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران انتظامی قرار گرفت.

وی ادامه داد: با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی و با هماهنگی نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی شهرستان سرچهان، در این راستا ۵ متهم شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان سرچهان با بیان اینکه در بازرسی از مخفیگاه این افراد ۲ دستگاه طلایاب کشف و ۲ دستگاه خودرو متعلق به آنان نیز توقیف شد، افزود: کارشناسان مربوطه ارزش طلا یاب های کشف شده را ۷ میلیارد ریال برآورد کرده اند.

نیروی انتظامی ضمن قدردانی از همکاری مردم با نیروی انتظامی در پیشگیری از وقوع جرم گفت: شهروندان در صورت اطلاع از فعالیت‌ های مجرمانه، مراتب را در سریع‌ترین زمان ممکن از طریق تلفن ۱۱۰به پلیس اطلاع دهند.

عضو گروه واتساپ اول فارس شوید

ثبت دیدگاه