• ۲۳ / اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۵:۳۶
  • شناسه خبر : 53762

کشف یک روش جدید برای درمان چاقی

دانشمندان استرالیایی از موسسه تحقیقات پزشکی هاروان به همراه همكارانش از چین و كانادا روش جدیدی را برای درمان چاقی شناسایی كرده اند.

به گزارش گروه پزشکی ، سلامت و زیبایی اول فارس، متخصصان دریافته اند که مسدود کردن یک گیرنده خاص در بافت چربی به روشی خاص بر روند متابولیسم بدن تأثیر می‌گذارد. بنابراین، بدن شروع به صرف چربی جمع شده می‌کند و از آن برای تولید انرژی و تنظیم مجدد حرارت استفاده می‌کند، در نتیجه شخص چاق نمی‌شود.

دانشمندان روشی را کشف کردند که به شما امکان می‌دهد مستقیم بر بافت چربی تأثیر بگذارید.

در مقاله منتشر شده در مجله Nature Communications، متخصصان در یافته اند ین روش برای درمان چاقی ایمن‌تر و موثرتر از روش سرکوب کردن اشتها است که در حال حاضر به طور گسترده استفاده می‌شود. متخصصان می‌گویند، دارو‌هایی که گرسنگی را از بین می‌برند بر سیستم عصبی مرکزی تأثیر می‌گذارند و همچنین عوارض جانبی زیادی دارند.

دانشمندان آنالیز‌های نمونه برداری از بافت چربی افراد چاق را بررسی کردند. در نتیجه، متخصصان نتیجه گرفتند که مسدود کردن گیرنده برای مولکول نوروپپتید Y۱ – NPY، که در صرفه جویی در انرژی در شرایط کمبود تغذیه نقش دارد، بسیار موثر است و از افزایش وزن جلوگیری می‌کند.

در این مقاله آمده است: “در مطالعه انجام شده، ما دریافتیم که موش‌هایی که به آن‌ها BIBO۳۳۰۴ تزریق شده است و موجب مسودو کردن گیرنده مولکول نوروپیتید می‌شود، در طی هفت هفته ۴۰ ٪ وزن کمتری نسبت به موش‌های معمولی با رژیم مشابه داشتند. “

وی توضیح داد که متخصصان این روش را بر روی سلول‌های چربی انسان آزمایش کرده و نتایج مشابه نتایج مشابه در موش‌ها را یافته اند. سلول‌ها شروع به تغییر کارایی بیشتر در تولید گرما کردند که منجر به کاهش وزن نیز شد.

بیشتر بخوانید:

 بهترین زمان مصرف چای سبز برای کاهش وزن و لاغری
خوراکی‌های خوشمزه‌ی تابستانی که باعث نفخ و چربی شکم می‌شوند
چاقی باعث ایجاد کدام بیماری ها در بدن می شود؟

ثبت دیدگاه