• ۲۶ / خرداد ۱۴۰۰ / ۲۲:۱۳
  • شناسه خبر : 57492

کشف یک روش عجیب برای درمان کرونا توسط دانشمندان

پیش از این پزشکان آمریکایی در پی یک مطالعه به این نتیجه رسیدند که مصرف دز بالای ویتامین D قادر به بهبود وضعیت بیماران مبتلا به انواع شدید یا متوسط کووید۱۹ نیست.

گروهی از محققان در تحقیقات اخیر خود دریافتند که سرماخوردگی می‌تواند از انسان در برابر ویروس کرونا محافظت کند.
به گزارش  اول فارس، به نقل از  اسپوتنیک دانشمندان دانشگاه “ییل” معتقدند، که سرماخوردگی ایمنی در افراد بیمار ایجاد می‌کند که می‌تواند از مبتلا شدن به ویروس کرونا جلوگیری کند و این کشف می تواند برای یافتن راه‌های بهتری برای درمان کووید۱۹ نقطه عطفی باشد.

به گفته آن ها، تحریک کننده‌های ژن به مراحل اولیه بیماری واکنش نشان می‌دهند و از تکثیر ویروس در بدن جلوگیری می‌کنند.

محققان پیش از این دریافته بودند که افزایش مصونیت از سرما می‌تواند از انسان‌ها در اثر آنفلوانزا محافظت کند، بنابراین دانشمندان شروع به جستجوی راهی مشابه برای مبارزه با کووید۱۹ کردند.

پیش از این پزشکان آمریکایی در پی یک مطالعه به این نتیجه رسیدند که مصرف دز بالای ویتامین D قادر به بهبود وضعیت بیماران مبتلا به انواع شدید یا متوسط کووید۱۹ نیست.

در تحقیقاتی که در این خصوص صورت گرفت ۲۴۰ بیمار مبتلا به کرونا شرکت کردند. کارشناسان آن‌ها را به دو گروه تقسیم کردند، افراد گروه اول روزانه یک دوز ۲۰۰ هزار واحدی (ویتامین D۳ IU) دریافت کردند؛ به گروه دوم بادام زمینی داده شد. همه بیماران تحت یک دوره درمان استاندارد با استفاده از آنتی بیوتیک‌ها و دارو‌های ضد التهاب قرار گرفتند.

هدف اصلی این مطالعه آزمایش ویتامین D به عنوان یک عامل برای کاهش مدت زمان ماندن در بیمارستان بود. دانشمندان همچنین اثر این ویتامین را در موارد بستری شدن بیماران به بخش مراقبت‌های ویژه ارزیابی کردند.

مشخص شد که هیچ دلیلی برای استفاده از دز بالای ویتامین D در بیماران مبتلا به کووید۱۹ شدید وجود ندارد. با این حال گفته شد که این بدان معنی نیست که اثر مثبت این ویتامین رد می‌شود.

بیشتر بخوانید:

اگر این ۱۵ علامت را دارید کرونا دلتا گرفته اید
هشت نکته عجیب در باره ویروس کرونا دلتا که باید بدانید
این غذاها برای نجات یافتگان کرونا معجزه می کنند

ثبت دیدگاه