• 02 / شهریور 1400 / 9:07
  • شناسه خبر : 65194

گرانترین زن صیغه اینترنتی که تاکنون دیده اید+جزئیات

به گزارش اول فارس،  سرهنگ جواد جهانشیری، رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی در تشریح خبرگفت: فردی با در دست داشتن دستور قضایی به پلیس فتا شهرستان چناران مراجعه کرد و عنوان داشت در شبکه اجتماعی تلگرام در رابطه با امر همسریابی و ازدواج موقت با فردی آشنا شده و پس از نصب برنامه ای که از سوی مخاطب وی به او پیشنهاد می شود متوجه برداشت مبلغ ۶۴۰میلیون ریال طی دو تراکنش از حسابش می گردد و در این خصوص تقاضای رسیدگی به شکوائیه خود را داشت.

رئیس پلیس فتا استان سرهنگ جهانشیری بیان داشت : با بررسی های صورت گرفته از اظهارات شاکی و مستندات فنی موجود کارشناسان تحقیقات فنی خود را آغاز و پس از بررسی های لازم سرنخهایی را ازنحوه کلاهبرداری و هویت عامل کلاهبرداری صورت گرفته را  بدست آوردند .

سرهنگ جهانشیری ادامه داد: با بررسی های صورت گرفته  مشخص شد برنامه نصب شده نوعی بدافزار بوده و پس از نصب توسط شاکی  طی دو تراکنش موجودی حساب وی خالی شده است.

وی تصریح کرد: با بهره گیری از توان فنی و تعامل با سایر دستگاههای ذیربط،  خرید اینترنتی و سفارش مربوطه لغو و بنا به درخواست کارشناس پلیس فتا وجوه بلوکه شده و  در نهایت به حساب مالباخته عودت گردید و با توجه به شناسایی متهم ، وی در یکی از شهرستانهای استان دستگیر شد و به همراه پرونده جهت کسب تکلیف نهایی تحویل مرجع قضایی گردید.

این مقام مسئول به هموطنان توصیه کرد : از نصب هرگونه برنامه و نرم افزار مشکوک بر روی تلفن همراه خود خودداری نمایند و در صورت وقوع هرگونه اتفاق و حادثه ای در فضای سایبر بلافاصله  با شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا ارتباط برقرار نموده تا نسبت به دریافت خدمات اورژانس سایبری توسط کارشناسان پلیس فتا بهرمند گردند.

بیشتر بخوانید:

آغاز عملیات ویژه پلیس فتا علیه شایعه‌سازان در فضای مجازی
هشدار پلیس فتا به بوشهری ها در خصوص تورهای مسافرتی ویژه سپیدان
این ۲ جوان پلید را شناسایی کنید+عکس

ثبت دیدگاه