• 12 / دی 1397 / 13:37
  • شناسه خبر : 3286

گردهمایی دانش‌آموزان دهه ۶۰ یک مدرسه در فیروزآباد

به گزارش اول فارس از فیروزآباد، طی حرکتی نمادین دانش‌آموزان سال‌های ۶۰ تا ۶۸ رشته ریاضی فیزیک، ادبیات علوم انسانی و تجربی دبیرستان قاموس شهرستان فیروزآباد گرد هم آمدند تا از روزهای خوش باهم بودن خود یاد کنند.

تعدادی از این دانش‌آموزان تصمیم گرفتند تا پس از یافتن همه همکلاسی‌ها و معلمان دوره خودگرد هم جمع شوند.

این دانش‌آموزان اقدام به ایجاد گروهی به نام همکلاسی‌ها‌ در شبکه‌های اجتماعی کردند توانستند درمجموع بیش از ۹۰ نفر از همکلاسی خود را پس از ۲۹ سال شناسایی و با‌ آن‌ها ارتباط تلفنی برقرار کنند.

دانش‌آموزان پس از یافتن همکلاسی‌های خود به شناسایی معلمان آن دوره اقدام کردند که درمجموع ۱۳ معلم دیگر ارتباط برقرار کرده و آنان را نیز به میهمانی خود دعوت کردند.

جشن کوچکی که با دیدن یکدیگر یادآوری خاطرات آن دوره از زندگی انجام گرفت، جشنی به‌منظور ارج نهادن به مقام والای معلم بود.

از بیش از ۹۰ دانش‌آموز آن دوره تعداد زیادی با مدارک پزشکی و داروسازی، تعدادی با مدرک دکتری، تعدادی فوق‌لیسانس و لیسانس که همگی بخشی از گردانندگان چرخه علمی و صنعتی جامعه اسلامی‌شده بودند ساعاتی به‌یادماندنی را پس از ۲۹ سال در کنار هم گذراندند.

در میان این دانش آموزان قدیمی دهه ۶۰ رئیس دانشگاه، پزشک، مربی فوتبال، رئیس بانک، داروساز، کارمند، معلم و.‌. به چشم می‌خورد.

بیان خاطرات توسط دبیران آن روزها در میان دانش آموزان قدیمی بخشی از دور همی بود که امروز در باغچه کوچک یکی دانش آموزان آن روزگار اتفاق افتاد.

 دبیرستان قاموس فیروزآباد یکی از دبیرستان‌های قدیمی و وسیع که قدمت بیش از نیم‌قرن داشته که دانش آموزان و نخبگان بسیاری از این مدرسه فارغ‌التحصیل و پس‌ازآن در سطوح بالاتر به مدارج علمی کشوری دست یافتند.”منبع: خبرگزاری فارس”

بیشتر بخوانید:

۵ کشته و مجروح در حادثه رانندگی مرگبار محور فیروزآباد-جم
حادثه خونین واژگونی اتوبوس در جاده فیروزآباد فارس
عروس نگون بخت فیروز آبادی بر اثر رسم تیراندازی کشته شد

ثبت دیدگاه