• 29 / مهر 1397 / 6:15
  • شناسه خبر : 1154

گندمکاران استان فارس ۲۵ میلیارد تومان ‌مطالبه از دولت دارند

مدیرعامل شرکت غله و بازرگانی منطقه ۳ کشور گفت: مانده مطالبات گندم‌کاران فارس ۲۵ میلیارد تومان است که تا پایان مهرماه پرداخت می‌شود.به گزارش اول فارس ،لطیف رستاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با بیان اینکه تاکنون ۹۷ درصد مطالبات گندمکاران فارس پرداخت شده است، اظهار داشت: کل مبلغ خرید تضمینی گندم در این استان ۹۲۲ میلیارد و ۲۵۱ میلیون تومان بوده که تاکنون ۸۹۷ میلیارد و ۱۸۴ میلیون تومان از این مبلغ پرداخت شده است.

گندمکاران استان فارس 25 میلیارد تومان ‌مطالبه از دولت دارند

وی با بیان اینکه مانده مطالبات گندم ۲۵ میلیارد تومان است که تا پایان مهرماه پرداخت می‌شود، عنوان کرد: در مجموع امسال ۶۹۴ هزار و ۵۴۱ تن گندم از کشاورزان فارس خریداری شد که تاکنون ۶۹۴ هزار و ۴۴۲ تن ثبت سامانه خرید گندم شده و به بانک ارسال شده است.

مدیرعامل شرکت غله و بازرگانی منطقه ۳ کشور با بیان اینکه امسال میزان خرید تضمینی گندم نسبت به سال گذشته ۲۳ درصد کاهش یافته است، خاطرنشان کرد: سال گذشته ۹۰۰ هزار و ۸۷۱ تن گندم از کشاورزان فارس خریداری شد.

وی با بیان اینکه شرکت تعاون روستایی فارس به عنوان مباشر در امر خرید گندم تضمینی با شرکت غله و بازرگانی همکاری داشته است، گفت: ۲۸۵ هزار و ۱۳۳ تن از گندم توسط سازمان تعاون روستایی خریداری شده که معادل ۴۱ درصد کل گندم تحویل گرفته از کشاورزان فارس است.

رستاد عنوان کرد: تعداد مراکز فعال خرید گندم در استان فارس ۱۱۴ مرکز بوده است.

بیشتر بخوانید:

خبری خوش از وضعیت ذخیره آب در سد‌های استان فارس
قاضی برجسته فارس مدیرکل بازرسی هرمزگان شد
ورود سامانه جدید و بارش برف و باران در استان فارس/هشدار محیط زیست به مردم

ثبت دیدگاه