• 28 / آذر 1397 / 14:22
  • شناسه خبر : 2915

گودرزی نماینده ممسنی در تذکر شفاهی: وزارت جهاد کشاورزی برای کشت جایگزین تمهیدی بیندیشد

نماینده مردم ممسنی در مجلس از وزارت جهاد کشاورزی خواست که از طریق ایجاد کشت جایگزین خسارت وارد شده به کشاورزان را جبران کند.
مسعود گودرزی در صحن علنی

به گزارش اول فارس به نقل از  خانه ملت، مسعود گودرزی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۲۸ آذرماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر به وزیر جهاد کشاورزی، گفت: هم اکنون محدودیت هایی برای کشت کشاورزان در نظر گرفته شده و این در حالی است که در شرایط کنونی شاهد خسارات ناشی از بارندگی هستیم.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بارها اعلام شده که با توجه به شناختی که از وضعیت اقلیمی کشور داریم باید کشت جایگزین را تعریف کنیم و از این طریق خسارت های وارد شده به کشاورزان را جبران کنیم.

وی یادآور شد: هم اکنون در کل کشور شاهد نگرانی کشاورزان هستیم، کما اینکه در حوزه انتخابیه ام بارها کشاورزان تجمع کرده، تذکر داده و خواستار پیگیری این موضوع بوده اند چرا که بعد از هزینه هایی که برای کشت کرده اند محدودیت های کشت برای آن ها اعمال شده است که باید این موضوع از سوی وزارت جهاد کشاورزی پیگیری شود.

گودرزی تصریح کرد: تاکنون خسارت هایی که در ایام بارندگی به برخی از کشاورزان وارد شده مورد توجه قرار نگرفته و این در حالی است که صورتجلسه هایی در این زمینه تنظیم و ارسال شده اما برای جبران خسارت های آن ها تمهیدی اندیشیده نشده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: گرانی کمر مردم را شکسته است بنابراین باید کمیته ای تشکیل شود که در پایان سال که گرانی شدیدتر می شود بتوان آن را کنترل کرد تا فشار کمتری به مردم وارد شود

بیشتر بخوانید:

سد پارسیان ممسنی یک پروژه ملی رها شده در استان فارس فقط در حد شعار !
پتروشیمی‌های استان فارس ؛ تبلیغاتی برای ورود به مجلس در حد نصب تابلو
یک حادثه مرگبار رانندگی دیگر در شهرستان رستم+عکس

ثبت دیدگاه