• 09 / آبان 1401 / 16:15
  • شناسه خبر : 96996

یارانه آبان ماه ۱۴۰۱ کی واریز می‌شود؟

ممکن است واریزی بخشی از یارانه بگیران به ساعات ابتدای روز شنبه ۲۱ آبان نیز کشیده شود.

وزیر اقتصاد در نشست خبری هفته اخیر خود اعلام کرد که فعلا موضوع کالابرگ الکترونیکی و پرداخت شبه‌نقد در دستور کار دولت قرار ندارد. او گفته که بر اساس برنامه اجرایی سال آینده، مسئولیت پیاده‌سازی این طرح بر عهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

در چنین شرایطی به نظر می‌رسد که همچنان یارانه بگیران به شکل نقدی، یارانه خود را دریافت خواهند کرد. برای سال آینده نیز احتمالا اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی با چالش‌هایی همچون نارضایی یارانه بگیران از پرداخت شبه نقد و مشکل زیرساختی برای تامین کالا‌های اساسی و ابهام در نحوه توزیع آن مواجه است.

در مورد یارانه نقدی یارانه نقدی آبان ماه ۱۴۰۱ نیز برخی رسانه ها بحث افزایش یارانه نقدی را مطرح کرده اند. اما فعلا دولت در این باره تصمیم تازه نگرفته است. از همین رو افراد حاضر در دهک اول تا سوم همچون گذشته مبلغ ۴۰۰ هزار تومان و افراد حاضر در دهک چهارم تا نهم، مبلغ ۳۰۰ هزار تومان دریافت خواهند کرد.

تجربه واریز یارانه نقدی دولت در ماه‌های اخیر نشان می‌دهد که یارانه آبان ماه ۱۴۰۱ نیز در روز جمعه، ۲۰ آبان به حساب یارانه بگیران واریز می‌شود. البته ممکن است واریزی بخشی از یارانه بگیران به ساعات ابتدای روز شنبه ۲۱ آبان نیز کشیده شود.

بیشتر بخوانید:

ثبت دیدگاه