در واقع دلیل اصلی که باعث سیاه شدن سریع موز بعد از خرید و زمان کوتاه استفاده آن می شود، مربوط به وجود آنزیم پلی فنل اکسیداز و تنفس بالای این میوه می باشد. واکنش این آنزیم در میوه باعث سیاه کردن موز و کاهش کیفیت آن می شود. زمانی که به موز ضربه وارد شود و یا در زمان بریدن شاخه آن، تحت فشار قرار گیرد؛ موجب ترشح این آنزیم در موز و سیاه شدن سریع آن می شود.

 در این مطلب روش ها و راهکارهای جدید و متفاوتی را برای سیاه نشدن موز بیان  تا شما بتوانید با این راه حل ها، این مسئله را برای همیشه رفع نمایید.

۱. بسته بندی موز با روزنامه

هر یک از موزها را با چاقوی تیز از خوشه اصلی آن جدا کنید. مراقب باشید که اصلاً به میوه فشار نیاورید و آن را زده دار نکنید. سپس موزها را در یک روزنامه بپیچید و هر یک را در نایلونی جداگانه قرار دهید و آن را باز بگذارید. این روش باعث می شود که رطوبت موز از طریق روزنامه جذب شده و تبادلات گازی در موز باعث سیاه نشدن میوه شود.

۲. استفاده از آب میوه ها 

استفاده از آب میوه ها برای موز

می توانید از چند نوع آبمیوه عالی و اسیدی برای کاهش روند سیاه شدن موز و طولانی کردن زمان استفاده از این میوه بهره ببرید. تنها لازم است که چند قطره از این آبمیوه‌ ها چون آب سیب، آب لیمو شیرین، آبلیمو، آب گریپ فروت، آب آناناس یا آب پرتقال را به موز بزنید تا پوست این میوه زمان بیشتری زرد بماند. می توانید از هر یک از آبمیوه های نام برده شده استفاده کنید. عملکرد هر یک از این آبمیوه ها برای میوه موز یکسال است و تفاوتی ندارد.

۳. قرار دادن در هوای آزاد

قرار دادن موز در هوای آزاد

 راحت ترین روش برای سیاه نشدن موز نیز روش میوه فروش ‌ها می باشد. می توانید موزها را در یک کیسه پلاستیکی بگذارید و سپس در هوای آزاد خانه آویزان کنید. البته در زمان گذاشتن موز در یخچال نیز در نظر داشته باشید که قرار دادن آن ها در جامیوه ای و یا طبقات بالای یخچال باعث زودتر سیاه شدن میوه می شود. همچنین می توانید موزها را در یک قابلمه قرار دهید و در داخل یخچال طبقه متوسط بگذارید.

با توجه به روش ‌های بیان شده می ‌توانید ماندگاری این میوه را به راحتی افزایش دهید. اما اگر بخواهیم روش هایی که باعث سریع تر شدن روند سیاهی موز می شود و شما شاید ناخودآگاه این اقدامات را انجام می ‌دهید باید به مخلوط کردن و گذاشتن موز در کنار سایر میوه ها و سبزیجات اشاره کنیم. این کار باعث تولید هورمون اتیلن از این گیاهان شده که موجب تسریع روند سیاه شدن این میوه خواهد شد. پس بهتر است که برای ماندگاری بیشتر موز، این میوه را از سایر میوه ها و سبزیجات جدا بگذارید.