• 26 / دی 1400 / 15:36
  • شناسه خبر : 71887

۴ هزار و ۲۷۵ کیلومتر برفروبی در راه های استان فارس از ۲۴ تا ۲۶ دی

علیرضا سیاهپور مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس از آمادگی کامل بخش راهداری استان در سامانه بارشی اخیر و تردد ایمن و روان در سطح راه های استان خبر داد.

به گزارش اول فارس ،  علیرضا سیاهپور گفت: در بارش های زمستانی (جمعه تا یکشنبه ۲۴ تا ۲۶ دی ماه) در ۱۰ شهرستان شاهد بارش برف بودیم و در ۲۴شهرستان بارش رحمت الهی به صورت باران بود.

وی ادامه داد: بر اساس الگوهای هواشناسی ، پیش بینی بارش ها صورت گرفته بود و استقرار نیروها از قبل انجام پذیرفته و برای ارایه خدمات مطلوب به کاربران جاده ای استان و ایجاد تردد ایمن و روان ۷۰۰ راهدار در عملیات راهداری زمستانی طی این چند روز به کمک ۴۳۰ دستگاه ماشین آلات راهداری فعالیت کردند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس تأکید کرد: از روز جمعه در ۴ هزار و ۲۷۵ کیلومتر از راه های استان عملیات برفروبی انجام شده و برای جلوگیری از یخ زدگی و برقرار ماندن تردد در محورهای مورد نیاز ۲ هزار و ۷۳۸ تن عملیات شن و نمک پاشی اجرایی گردید.

سیاهپور با تأکید بر پرهیز از سفرهای غیر ضروری اشاره کرد: در ۲۰۵ مقطع کوهستانی ریزش برداری از سطح راه صورت گرفته و تا پایان کامل بارش ها اکیپ های راهداری زمستانی بصورت شبانه روزی در سطح راه ها به مردم ارایه خدمت می کنند.

وی همچنین در خصوص کمک رسانی به خودرو های گرفتار عنوان کرد: به ۳۸۰ خودروی نیازمند کمک رسانی و امداد رسانی صورت گرفته و همچنین ۴۲ نفر مسافر در راه مانده در راهدارخانه های استان اسکان داده شده است.

شایان ذکر است عملیات راهداری زمستانی جاری در فارس با ۵۲ راهدار خانه ثابت و ۶ راهدار خانه سیار، ۷۴ اکیپ و ۱۳۵ گشت ثابت و سیار راهداری به کمک بیش از ۴۳۰ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین و نیمه سنگین و تجهیزات راهداری شامل نمک پاش و تیغه برف روب و بهره گیری از بیش از ۷۰۰ راهدار مجرب در۶ هزار و ۴۰۰کیلومتر از راه های استان که نیاز به عملیات برفروبی و یخ زدایی داشته تحت پوشش قرار می گیرد.

لازم به ذکر است هر سال پیش از آغاز بارندگی ها مجموعه راهداری در قالب طرح زمستانه ی راهداری آماده خدمات رسانی به کاربران جاده ای می باشد تا ۶۴۰۰ کیلومتر راه برف گیر، ۵۴ گردنه برف گیر به طول ۷۷۷ کیلومتر و ۴۱ مقطع مه گیر استان فارس برای عبور و مرور مردم امن باشند. گفتنی است استان فارس با دارا بودن بیش از ۵۰ هزار کیلومتر راه همسنگ، بیشترین میزان طول راه در مقایسه با سایر استان های کشور را داراست که این موضوع در کنار قرار گیری در کریدور مرکز به جنوب و شرق به غرب، موقعیت حمل و نقل این استان را خاص و استراتژیک می سازد.

بیشتر بخوانید:

باغ شهری های کدام سازمان ها و متنفذین استان فارس تخریب می شود؟
نفوذ سامانه بارشی ، آبگرفتگی معابر، سیلاب ناگهانی،‌ صاعقه و ریزش تگرگ در ۱۱ استان
هواشناسی |هشدار بارش باران و وزش باد خیلی شدید در ۱۴ استان

ثبت دیدگاه