• 28 / آبان 1401 / 7:34
  • شناسه خبر : 98184

۳۰ پروژه استان فارس در سال جاری هیچ پیشرفتی نداشته‌اند !

رئیس سازمان برنامه و بودجه فارس گفت: حدود ۳۰ پروژه استان در سال جاری هیچ پیشرفتی نداشته‌اند.

به گزارش اول فارس از شیراز، سومین جلسه اقتصاد مقاومتی استان به ارائه گزارش سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از روند اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی توسط دستگاههای مختلف گذشت.

به گفته  احمدعلی افکاری ، رئیس سازمان برنامه و بودجه فارس این اطلاعات از سامانه نیپا (نظام یکپارچه و پیشبرد و پایش اقتصاد مقاومتی) استخراج شده و به روز می باشد.

بر اساس این گزارش حدود ۳۰ پروژه در سال جاری هیچ پیشرفتی نداشتند.

تکمیل آزادراه شیراز اصفهان ۲.۵ درصد و تکمیل رینگ آبرسانی شرق شیراز ۱.۲ درصد رشد داشته است.

در واقع بجز پروژه احداث باند دوم استهبان قطرویه که ۲۰ درصد و طرح آبخیزداری رودخانه شورمهران ۱۴.۷ درصد رشد داشته است، سایر طرح ها در سال؛ جاری رقم ضعیف بین صفر تا ۳ درصد پیشرفت را تجربه کردند.”منبع:فارس”

بیشتر بخوانید:

مائده دختر ۱۶ ساله کنگانی چگونه در شیراز کشته شد ؟
جزئیات بازگشت بکار زنی که فساد یکی از ادارات فارس را لو داد !
پادرا پلاس لانگ خودروی جدید زامیاد+مشخصات فنی و تصاویر

ثبت دیدگاه

  • باهر

    تاریخ : ۲۸ - آبان - ۱۴۰۱

    برای انجام پروژه ها نیاز به بودجه و تامین اعتبار می باشد.بودجه سالانه کشورهم که توسط دولت هر سال در حدود آذرماه به مجلس ارایه و درمجلس بررسی و حک و اصلاح شده و در نهایت برای اجرا ابلاغ می‌شود.
    پس بودجه هست منتها مدیریت لایق و شایسته و میدانی می خواهد که بقول معروف با چکمه آهنی برود و برای طرح های خود با زور هم که شده بودجه بگیرد تا بتواند پروژه های خود را به سرانجام برساند.
    لذا در اینجا ضعف مدیریتی وجوددارد که ناتوان هست و نمی تواند بودجه بگیرد.بنابرابن بایستی این مدیران ضعیف و حجله نشین را با مدیران شایسته و سرد و گرم روزگار چشیده و اهل میدان و عمل و دانا و توانا و آینده نگر و خستگی ناپذیر عوض شوند.