• ۳۰ / آذر ۱۳۹۸ / ۲۱:۳۴
 • شناسه خبر : 18855
 • منبع خبر: ایرنا
با تصویب شورای برنامه ریزی فارس

۵ باغ در شیراز تغییر کاربری داده شد

 با رای اکثریت مدیران دستگاه‌های اجرایی فارس، تغییر کاربری پنج باغ از حوزه استحفاظی باغ‌های قصردشت شیراز در شورای برنامه‌ریزی و توسعه این استان مصوب شد.

تصویر مرتبط

به گزارش اول فارس به نقل از ایرنا ، موضوع تغییر کاربری این باغ‌ها که پیشنهاد دهنده آن شهرداری شیراز بود در نشست شنبه (سی‌ام آذرماه) شورای برنامه‌ریزی و توسعه فارس مطرح شد.

عنوان طرح تغییر کاربری باغ‌های قصردشت به تثبیت کاربری مسکونی تغییر یافته و در توضیحات ذیل طرح تغییر کاربری پنج باغ در شیراز آمده که این اراضی در جبل دراک شیراز و گروه پنج حوزه استحفاظی باغ‌های قصردشت واقع شده است.

در این نشست همچنین مطرح شد که در حال حاضر هیچ درختی در این اراضی وجود ندارد و در نهایت مدیران ارشد دستگاه‌های مختلف با تغییر کاربری این پنج باغ موافقت کردند.در جلسه پیشین شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان فارس نیز با تغییر کاربری ۱۳ باغ از باغ‌های گروه پنج شیراز موافقت شد.

بیشتر بخوانید:

انفجار زیست محیطی در ارتفاعات دراک ،کوه قلات و دوکوهک شیراز
ادامه آتش‌سوزی مراتع در کوهستان دراک شیراز
روایتی تازه از ماجرای سقوط مرگبار دو کوهنورد در کوه سرخه شیراز

ثبت دیدگاه

 • ميرزايي

  تاریخ : ۱ - دی - ۱۳۹۸

  باسلام
  این پلاکها هیچ وقت باغ نبوده و کاربری باغ نیز نداشته اند .
  در اراضی گروه پنج جبل دراک(حدفاصل بلوار فرهنگشهر و کمربندی ) قراردارند که براساس مصوبه سال ١٣٧٩ شورایعالی شهرسازی و معماری به صورت پهنه قابل تبدیل به مسکونی تثبیت شده اند که از عواید آنها بایستی باغات گروه یک تملک گردد و تا کنون حدود ٢۶٠ هکتار باغ گروه یک تملک و بخشی از آنها که مجتمع و دارای دسترسی مناسب بوده اند به عنوان پارک یا باغ خانواده در اختیار عموم قرار گرفته و مابقی به صورت باغ توسط باغداران بومی حفظ و نگهداری می شود . . .


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۲ - دی - ۱۳۹۸

  به لطف مسئولین دلسوز همون باغ های شیراز هم دیگه چیزیش نمونده هر روز به بهانه های مختلف مجوز ساخت و ساز تخریب باغ ها صادر میشه و …


  پاسخ