• ۲۲ / مهر ۱۴۰۰ / ۸:۵۰
 • شناسه خبر : 70726

رئیس جمهور هنگام ورود به شیراز: تراکم جوانان تحصیلکرده “دولت و مردم” را رنج می‌دهد

بازدید سرزده از مناطق محروم شهر شیراز و واحدهای صنعتی استان که در طول سال‌ها با مشکل روبه‌رو بوده است، شرکت در شورای اداری استان و نشست با علما و نخبگان از جمله برنامه‌های آیت‌الله رئیسی در سفر به استان فارس است.

به گزارش اول فارس، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی صبح امروز در هفتمین سفر استانی وارد فرودگاه شیراز شد و از سوی آیت‌الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، محمدهادی ایمانیه استاندار فارس، نمایندگان استان در مجلس و جمعی از مسئولان استانی مورد استقبال قرار گرفت.

راهکارهای رفع خشکسالی در این سفر دنبال می‌شود

آیت‌الله رئیسی در بدو ورود به فرودگاه شهید دستغیب در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سفرهای استانی حتماً باید همراه با برنامه‌ریزی برای رفع مشکلات استان‌ها و باز کردن گره‌هایی باشد که مردم را آزار می‌دهد، گفت: پیش از انجام سفر، هیأتی برای بررسی مشکلات استان اعزام می‌شود و در تهران نیز جلساتی برای بررسی راهکارهای پیشنهادی برای حل مشکلات استان تشکیل می‌شود.

وی با بیان اینکه قبل از سفر هیئتی اعزام شده و جلساتی در تهران تشکیل شده است، گفت: ۱۰۰ طرح نسبت به مسائل استان فارس مطرح شده و امیدواریم گام‌هایی که برداشته می‌شود توسط استاندار و حمایت نماینده ولی فقیه در استان مجموعا به رفع مشکلات و افزایش اعتماد بینجامد.  

رئیسی با بیان اینکه خشکسالی استان فارس از رنج‌های دولت و مردم است که به دنبال رفع آن هستیم به اندازه‌ای که امکان دارد، افزود: استان فارس پرظرفیت است، قطب صنعت و کشاورزی است، محور بسیاری از خدمات است و نسبت به بازرگانی و تجارت گام‌هایی برداشته شده است اما برای احیای ظرفیت‌ها باید گام‌های جدی برداشته شود. 

وی بیان کرد:  آنچه که بیشتر رنج می‌دهد نیروی متراکم جوان تحصیل کرده است که باید از وجود جوانان استفاده شود و هم در جهت رونق تولید گام‌های بیشتری برداشته شود.

وزیر بهداشت، وزیر جهاد کشاورزی، وزیر راه و شهرسازی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، وزیر ارشاد، وزیر کشور، وزیر نفت، وزیر نیرو، رئیس سازمان برنامه و بودجه، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، معاون رئیس‌جمهور در امور بانوان و رئیس مرکز ارتباطات مردمی ریاست‌جمهوری در این سفر آیت‌الله رئیسی را همراهی می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

مرگ باورنکردنی شیراز با معدن کاوی لجام گسیخته(+ویدئو)
افشای جزئیات تازه از پرونده فساد برخی مدیران شرکت عمران صدرا
۹ کشته و زخمی در حوادث رانندگی خونین و شبانه در شیراز

ثبت دیدگاه

 • ناشناس

  تاریخ : ۲۲ - مهر - ۱۴۰۰

  رئیس جمهورمحترمخوش آمدید به سرزمین شعر وادب ،به خاک پاک شهیدان وطن، انشاالله ازقدوم مبارکشان دوباره فارس رنگ آسایش بخود ببیند،.


  پاسخ

 • لیلا مهرابی

  تاریخ : ۲۲ - مهر - ۱۴۰۰

  واقعا تعداد تحصیل کرده های بیکار زیاد هستند خودم لیسانس علوم اجتماعی وتابحال هیچ ریئس جمهوری نتوانسته برای من شغل ایجادکند حق الناس می شده چون فرزندان خودشان بیکار بودند امادر دو دولت قبلی میلیاردها اختلاس شد حق الناس نبود


  پاسخ