• 30 / فروردین 1401 / 16:10
  • شناسه خبر : 81474

جاذبه های زیبا و تفریحات تابستانی جزیره کیش

بسیاری از خانواده‌هایی که در تعطیلات نوروز یا دیگر ایام تعطیلی امکان مسافرت را ندارند، با فرا رسیدن تابستان عزم سفر می‌کنند. سفر به مناطق بکر و آرامی مانند جزیره کیش هم یکی از گزینه‌های پرمخاطب سفرهای تابستانی محسوب می‌شود.
هنگامی که از تفریحات آبی صحبتی به میان می‌آید، ناخودآگاه به یاد کیش می‌افتیم؛ جزیزه زیبایی که یکی از ایده‌آل‌ترین مقاصد گردشگری در ایران است.
کیش علاوه بر تفریحاتی همچون سافاری، زورب بال، جایرو کوپتر و… تفریحات آبی بسیار گسترده و متنوعی نیز دارد که اگر هدفتان گردشگری به کیش در طول تابستان باشد، تجربه هر کدام از این تفریح‌ها خالی از لطف نخواهد بود.

جزیره کیش با وجود اینکه در تابستان بسیار شرجی و گرم است ولی تفریحات تابستانه مناسبی دارد که مسافران را از سراسر کشور جذب خود می‌کند. معمولا در این فصل انواع تفریحات آبی مورد توجه خانواده‌ها قرار دارد. این جزیره به دلیل داشتن خلیج فارس و دیگر امکانات تفریحی آبی هم در روزهای گرم تابستان طرفدار دارد. اما در این گزارش تعدادی از جاذبه‌های تابستانی کیش به خوانندگان معرفی خواهد شد؛

کشتی یونانی

این کشتی خارجی که سالیان سال است در جزیره کیش لنگر انداخته، از جاذبه‌های دیدنی این منطقه محسوب می‌شود. کشتی یونانی در انگلیس ساخته شد و چون آخرین صاحب آن اهل یونان بود، یونانی نام گرفت. این کشتی در هنگام غروب جزیره تماشایی است و گردشگران زیادی را جذب خود می‌کند.

شهر زیرزمینی کاریز

مسافران جزیره کیش، امکان بازدید از شهر زیرزمینی کاریز را هم دارند. کاریز یکی از قنات‌های ۲ هزار و ۵۰۰ ساله است که مسافران می‌توانند از نزدیک سیستم این قنات‌ها را ببینند. از آنجایی که تونل‌های کاریز جزیره کیش بالغ بر ۵ مایل است،کاریز را بیشتر به یک شهر زیرزمینی تبدیل می‌کند.

مجتمع درخت سبز جزیره کیش

در ناحیه شمالی جزیره کیش، منطقه‌ای پر از درختان سبز وجود دارد، این ناحیه با نام دره پرتقالی شناخته می‌شود. این منطقه در کنار درخت قدیمی انجیر ساخته شده که برخی از مردم مناطق محلی مدعی هستند حدودا ۶۰۰ سال سن دارد.

پارک دلفین

این پارک در زمینی به مساحت ۱۷۰ هکتار بنا شده است. در این منطقه انواع باغ‌ها و خانه دلفین‌ها، شیرهای دریایی و نهنگ‌ها وجود دارد. بازدید کامل از این پارک ساعت‌ها زمان می‌برد، چون علاوه بر باغ و خانه دلفین‌ها، این محوطه باغ پرندگان را هم شامل می‌شود.

شهر باستانی حریره

طبق اطلاعات موجود شهر حریره از قرن هشتم در جزیره کیش واقع شده و حتی سعدی، شاعر پرآوازه این قرن، هم در کتاب گلستان از آن نام برده است. خرابه‌های این منطقه به نوعی بیانگر رونق آن است و از لحاظ معماری باستانی هم زیبا به نظر می‌رسد.

پارک ساحلی کیش

این پارک که به نام پارک ساحلی مرد ماهیگیر شناخته می‌شود، دارای مجسمه‌ای ۱۲ متری است که به نوعی نماد مرد ماهیگیر است. این مجسمه هم جزو جاذبه‌های دیدنی کیش محسوب می‌شود که در سمت شرق جزیره قرار دارد. خیلی از گردشگران برای ساختن مجسمه‌های شنی به این منطقه مراجعه می‌کنند.

اسکوتر زیر دریایی کیش

با اسکوتر زیردریایی می‌توان تا عمق بیست متر زیرسطح آب رفت و ماهی‌ها، مرجان‌ها، گیاهان دریایی و… را از نزدیک تماشا کرد. این وسیله به شکل یک موتور برقی است که یک کپسول اکسیژنی با آن حمل می‌شود و فرد می‌تواند سرعت خود را تنظیم کند. در این وسیله پا در دو طرف اسکوتر قرار می‌گیرد و حباب شیشه‌ای اکسیژن نیز روی سر قرار داده می‌شود و با فرمون می‌توانید جهت خود را تنظیم کنید.

جت اسکی

جت اسکی را می‌توان یکی از هیجان‌انگیزترین تفریح‌ها دانست. جت اسکی یک موتوری است که بر روی آب‌ها حرکت می‌کند و قبل از استفاده از این تفریح باید آموزش‌های خاصی راببینید. این تفریح نوعی ورزش نیز به حساب می‌آید چون باید حرکاتی آکروباتیک را روی امواج انجام دهید.

تفریح فلای بورد

فلای بورد یک وسیله است که شخص را به  ارتفاع در آب می‌برد و در هوا معلق نگه می‌دارد این وسیله در سال ۲۰۱۱ و در مسابقه‌های بین‌المللی جت سواری در چین مطرح شد و در حال حاضر بسیار علاقمند دارد. این وسیله سبب می‌شود زندگی یک دلفین را تجربه کنید چون سبب می‌شود داخل و بیرون آب با سرعت بالایی در حال جابه‌جایی باشید و همچنین بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود.

تجربه غواصی در آب

هنگام سفر به خلیج فارس فقط نمایی از سطح آب را نظاره‌گر هستیم ولی اگر بخواهید نمایی دیگر از دریا را ببینید تجربه غواصی خالی از لطف نخواهد بود. در این تفریح همچون غواص‌ها به اعماق دل  دریا می‌روید و دنیای زیر دریا را با چشمان خود مشاهده خواهید کرد.

پرواز با پاراسل

بسیاری از افراد از ارتفاع بسیار خوششان می‌آید که اگر عاشق ارتفاع و دیدن محیط از بالا هستید این تفریح پیشنهاد می‌شود. این تفریح تجربه تماشای خلیج فارس از بالا را به ارمغان می‌آورد و کمی هم هیجان خواهید داشت.

قایق کایاک

قایق‌های کایاک نیز یکی دیگر از تفریحات کیش است. در این تفریح بر روی قایق‌ها سوار شده و با استفاده از پارو بر روی آب‌های شفاف و مرجانی کیش قایق‌سواری خواهید کرد. البته کایاک یک نفره و دونفره است که بنابر خواسته خود می‌توانید رزرو کنید.

گشت با قایق های بادبانی کاتاماران

حدود قیمت: ۲۰۰ هزارتومان

این قایق‌ها از نوع بادبانی هستند و دو کفه دارند که اگر در راندن قایق بادبانی مهارت کافی نداشته باشید یک ناخدا با شما همراه می‌شود. در این تفریح از حرکت بر روی آب‌های خلیج فارس لذت می‌برید و تجربه‌ای همچون سواری با قایق بادبان‌دار را شاهد خواهید بود.

پدل بورد

این وسیله یک شناوری است که روی آب حرکت می‌کند و لذت دریاگردی را به ارمغان می‌آورد. در این تفریح از یک نوع قایق خاص استفاده می‌شود که افراد می‌توانند به صورت نشسته یا ایستاده روی آن قرار بگیرند و با پارو شناور را به حرکت در بیاورند. پدل بوردها نیز به دو نوع معمولی و رد پدل بوردها تقسیم می‌شوند که رد پدل بورد ساخت کشور انگلستان است و نسبت به نوع معمولی آن بزرگ‌تر است.

کایت بوردینگ

این تفریح یک نوع ورزش آبی به همراه باد که تلفیقی از اسکی روی آب و پاراگلایدر است. در این تفریح افراد علاقمند بر روی برد اسکی در حالی که به کایت متصل هستند بر روی آب کشیده می‌شوند. برای استفاده از این ورزش باید شرایط جسمانی مناسب داشته باشید زیرا استفاده از آن برای بیماران خاص ممنوع شده است.

تفریح شاتل

برای استفاده از این تفریح سوار بر تیوب خواهید شد و تیوب به یک قایق تندرو با سرعت بالا وصل می‌شود و با سرعت خیلی بالایی شروع به حرکت می‌کند. سرعت همچنین تکان‌های تیوب سبب هیجان و ترشح آدرنالین در افراد می‌شود. ولی نکته قابل توجه این است که هنگام استفاده از این تفریح باید عضلات قوی داشته باشید تا بتوانید تعادل خود را کنترل کنید.

قایق‌هایی با کف شیشه‌ای

کشتی آکواریومی کف شیشه‌ای و دیوارهایی شیشه‌ای دارد که با این تفریح می‌توانید موجودات دریایی و کف دریا را تماشا کنید و از قسمت پنجره‌های شیشه‌ای ماهی‌های متنوع را خواهید دید. این وسیله سه متری عمق آب می‌رود و لحظات زیبایی را فراهم می‌کند.

تفریح دریایی بنانا

این وسیله یک تیوپ بزرگ و زرد رنگی است که می‌توانید گروهی پشت سر هم بنشینید و توسط قایق موتوری بر روی سطح دریا کشیده خواهید شد که همزمان هیجان بسیار خاصی را تجربه خواهید کرد.

پارک مرجان

پارک ساحلی مرجان یکی از پارک‌های بسیار زیبای جزیره کیش است که دارای چشم‌اندازه خیره کننده‌ای از غروب آفتاب، ساحل نقره‌ای و آفتاب درخشان جزیره است. پارک مرجان در بخش شرقی جزیره واقع شده به انواع آلاچیق برای استراحت، پیست دوچرخه سواری و انواع تفریح‌های آبی مجهز شده است؛ تماشای غروب آفتاب در پارک مرجان و دوچرخه سواری در نوار ساحلی اقیانوس خلیج فارس یکی از تفریحات لذت‌بخش و در عین حال ارزان جزیره کیش است.

اسکله میرمهنا

اسکله میرمهنا یکی دیگر از مکان‌های جذاب و دیدنی جزیره کیش است که گشت و گذار و تفریح در آن خرج چندانی برای مسافران ندارد، اسکله میرمهنا دارای آلاچیق‌های بسیار زیبا، باربیکیو و فضاسازی‌های زیبایی است که برای استراحت بسیار مناسب هستند؛ به ویژه که در ساعات پایانی شب، گروه‌های موسیقی به نوازندگی در زیر نورپردازی‌های دیدنی اسکله مشغول هستند.

کشتی یونانی

کشتی یونانی یکی از مکان‌هایی است که تمام گردشگران جزیره کیش، باید حداقل یک بار در طول سفر خود در زمان غروب آفتاب از آن دیدن کنند، این کشتی در منطقه غربی جزیره واقع شده و خورشید با پرتوافشانی بر روی این کشتی به گل نشسته، غروب خود را آغاز کرده و منظره خیره کننده‌ای را به نمایش می‌گذارد، داستان‌های جذاب و بسیاری نیز در ارتباط با این کشتی از زبان بومیان جزیره وجود دارد؛ بازدید از این جزیره رایگان بوده و همچنین استفاده از تفریحات و امکانات رفاهی اطراف آن نیز خرج زیادی برای بازدید کنندگان ندارد.

نخلستان باغ بهشت

یکی دیگر از مراکز دیدنی و جذاب جزیره کیش که ورودی آن برای مسافران رایگان است، نخلستان باغ بهشت با نخل‌های سر به فلک کشیده و انواع گونه‌های گیاهی مانند اکالیپتوس است که بازدید از آن در غروب آفتاب بسیار لذت‌بخش و جذاب است. ضمن این‌که در نخلستان باغ بهشت می‌توان با رو‌به رویی با بومی‌های جزیره، با فرهنگ، لباس‌ها و غذاهای جزیره بیش‌تر آشنا شد.

کشتی تفریحی آکواریوم کیش

یکی دیگر از تجربه‌های لذت‌بخش در جزیره کیش، بازید از اعماق دریا با انواه گونه‌های گیاهی و جانوری آن از طریق کشتی تفریحی آکواریوم کیش با کف شیشه‌ای است . تماشای جاذبه‌های اعماق اقیانوس خلیج فارس، در کنار دوستان و خانواده و همراه با پخش موسیقی، تجربه لذت‌بخشی است که به این قیمت می‌ارزد.

شهر زیرزمینی کاریز کیش

شهر زیرزمینی کاریز، یکی دیگر از مراکز دیدنی و تاریخی جزیره کیش است ؛ این شهر زیرزمینی در حدود دو هزار و ۵۰۰ سال پیش و در عمق ۱۶ متری زمین ساخته شده است و تماشای هنر معماری ایرانیان در آن زمان در کنار ساختار زیرزمینی مرجانی، جریان آب شیرین، هوای خنک و … تجربه جذاب و لذت‌بخشی خواهد بود.

کارتینگ و موتورسواری

یکی از تفریحات جذاب جزیره کیش، به ویژه برای جوان‌ها  قابل استفاده است، کارتینگ و موتورسواری است که تجربه یک رانندگی هیجان انگیز و پرسرعت در مسیرهای دیدنی و پرپیج خم را برای شما به همراه دارد.

ماساژ و اسپا

بسیاری از گردشگران، در طول سفر خود به دنبال استراحت و سپری کردن اوقات خود در آرامش هستند، ماساژ و اسپا یکی دیگر از تفریحاتی است  تجربه ساعاتی آرامش‌بخش را به همراه دارد و به علاوه در سلامتی و بهبود عملکرد سیستم ایمنی و تسکین دردها و … بسیار موثر است.

بیشتر بخوانید:

پایان تلخ زندگی زن و مرد جوان در جزیره کیش +جزئیات
سامانه فروش سهمیه بنزین راه اندازی شد+آدرس اینترنتی بنزین من
طرح اختصاص بنزین به هر کارت ملی در جزیره کیش آغاز شد

ثبت دیدگاه